AM meklēs iespējas sodīt rezerves karavīru par dalību tā dēvētās «Uzvaras dienas» pasākumā

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par") uzskata par morāli nepieņemamu kāda pieredzējuša rezerves karavīra dalību Daugavpilī notikušajā gājienā par godu tā dēvētajai "Uzvaras dienai", turklāt esot tērptam formastērpā, tāpēc tiks meklēti juridiski risinājumi, kā sodīt bijušos karavīrus par formastērpu nelikumīgu valkāšanu.

Portālā "tvnet.lv" publicēta fotogrāfija, kurā starp citiem gājiena dalībniekiem redzams kāds vīrietis Nacionālo bruņoto spēku formastērpā. Formastērpu rotā daudzi apbalvojumi.

Aizsardzības ministrija (AM) preses pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA skaidroja, ka AM ir veikusi pārbaudi par attēlā redzamo personu un secinājusi, ka vīrietim mugurā ir ikdienas Nacionālo bruņoto spēku formastērps.

LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis pirms vairākiem gadiem atvaļinājies no profesionālā militārā dienesta un ir ieskaitīts rezervē. Neoficiāla informācija liecina, ka vīrietis dienējis Sauszemes spēkos, apguvis snaipera prasmi un piedalījies vairākās starptautiskajās misijās.

Galkins aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju nekomentēja, bet norādīja, ka aizsardzības ministrs Pabriks nosoda šādu rezerves karavīra rīcību un uzskata par morāli nepieņemamu personas dalību formastērpā šādā pasākumā. Ministrs uzsvēra, ka šajā gadījumā pasākumā piedalījies bijušais karavīrs, kurš savulaik zvērējis uzticību Latvijas valstij.

AM skaidroja, ka atvaļinātajiem karavīriem atļauts valkāt karavīra formas tērpu oficiālajos valsts svētkos, atceres un atzīmējamās dienās, militāro vienību sarīkojumos un citos Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku atbalstītos pasākumos Latvijā vai ārvalstīs.

Pabriks konstatējis, ka Latvijā līdz šim nav bijusi spēkā neviena tiesību norma, kas atvaļinātiem karavīriem paredzētu sodu par formastērpu pretlikumīgu nēsāšanu. Ņemot vērā minēto, ministrs uzdos AM sagatavot grozījumus tiesību aktos, lai šādos gadījumus personu varētu saukt pie atbildības.

Jau ziņots, ka Daugavpilī 9.maija pasākumus rīkoja Antihitleriskās koalīcijas cīnītāju Daugavpils biedrība. Plkst.10 no Slavas skvēra startēja gājiens, kas noslēdzās Dubrovina parkā, kurā norisinājās mītiņš. Ceturtdienas vakarā Vienības laukumā notika koncerts un uguņošana.

9.maijs ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju. Tradicionāli krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā.

  2 komentāri
  Artūrs Mālnieks
  Kā tas pidrila Pinčuks vispār dabūja formas tērpu? Makarova krievu mafija kas bija iefitrējušies kaujas atbatsta bataljonā.
  Anonīms lietotājs 22614
  Kādi tomēr nejēgas strādā ministrijās...nu, pamanījāt, nu tak izdariet atzīmi personas failā un ik pa laikam pārbaudiet, ko tā dara un varbūt iegūsiet operatīvo informāciju. Un ko dos sodīšana? Pārējie šaubīgie vai pat pretvalstiski noskaņotie vienkārši rūpīgāk maskēsies. Bet visu pasaules specdienestu mērķis ir iegūt informāciju, nevis demonstratīvi sodīt kādu un pie viena apraut potenciālo pavedienu.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti