ĀM cer: Irānas kuģa atbrīvošana pozitīvi ietekmēs sagrābtā britu kuģa un Latvijas jūrnieka lietu

Gibraltāra Augstākā tiesa ceturtdien, 15.augustā, atļāva Irānas tankkuģim „Grace 1” pamest Lielbritānijas aizjūras teritoriju, neraugoties uz ASV lūgumu pagarināt tā arestu. Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris pauda cerību, ka Irānas tankkuģa atbrīvošana palīdzēs centienos atrisināt situāciju ar aizturēto britu tankkuģi „Stena Impero”, uz kura klāja atrodas arī Latvijas valstspiederīgais.

„Ārlietu ministrija sadarbībā ar partneriem turpina strādāt, lai panāktu Latvijas pilsoņa un pārējās apkalpes atbrīvošanu no aizturētā tankkuģa „Stena Impero”, un mēs ceram, ka šos centienus pozitīvi ietekmēs vakardienas Gibraltāra lēmums atbrīvot aizturēto Irānas tankkuģi,” sacīja Beķeris.

ĀM pārstāvis Jānis Beķeris: Irānas kuģa atbrīvošana varētu pozitīvi ietekmēt "Stena Impero" lietuRihards Plūme

  Par Latvijas valstspiederīgo „joprojām ir aktuāla iepriekš izplatītā informācija par apstākļiem, kas ir pieņemami, uz klāja. Notiek regulāra saziņa ar tuviniekiem, un izmantojot mūsu sadarbību ar Somijas kolēģiem Teherānā, mēs gūstam apstiprinājumu šai situācijai.”

  Atbrīvojot Irānas tankkuģi, Lielbritānija atkārtoti pieprasīja atbrīvot „Stena Impero” un tā apkalpi.

  Latvijai šajā jautājumā “šīs darbības notiek pastāvīgi. Neatkarīgi no vakardienas lēmuma mēs esam visu laiku saziņā ar Irānas pārstāvjiem, un arī diplomātiskajos kanālos mūsu nostāja nav mainījusies un Irānas kolēģiem ir ļoti labi zināma.”

  KONTEKSTS:

  Irānas varas iestādes 19. jūlijā sagrāba divus britu tankkuģus Hormuza šaurumā. Viens no kuģiem tika atbrīvots, bet kuģis "Stena Impero", kas kuģo zem Lielbritānijas karoga un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais - kapteiņa vecākais palīgs, joprojām atrodas Irānas ostā.

  Lielbritānija noraidīja iespēju apmainīt Gibraltārā aizturēto Irānas naftas kuģi pret Irānas varasiestāžu aizturēto britu tankeri. Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs uzsvēris, ka britu veiktajam arestam atšķirībā no Irānas aresta bija skaidrs likumisks pamats. Tāpēc tikšot turpinātas sarunas par situācijas atrisināšanu, balsoties uz starptautisko likumdošanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti