Alūksnes pašvaldība izvērtē iespēju mainīt Pleskavas ielas nosaukumu

Alūksnē pēc novada iedzīvotāju ierosinājuma saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā varētu pārdēvēt Pleskavas ielu, aģentūra LETA uzzināja Alūksnes novada pašvaldībā.

Vietvara ir vērsusies Valsts valodas centrā (VVC), kas savā atbildes vēstulē nosaukumu "Pleskavas iela" ir atzinis par neatbilstošu vietvārdu informācijas noteikumu prasībām attiecībā uz oficiālo vietvārdu, jo šis vietvārds neiekļaujas latviskajā kultūrvidē, nesekmē tās vērtību saglabāšanu un attīstību, un neatbilst Latvijas vēstures tradīcijām.

VVC pašvaldībai ieteicis veikt ielas nosaukuma maiņu un piedāvājis izvēlēties kādu no trīs variantiem - Jaunalūksnes iela, Kolberģa iela vai Mārkalnes iela.

VVC vēstulē pašvaldībai norāda, ka piedāvātie varianti pilnībā atbilst ielu un ceļu nosaukumu veidošanas pamatprincipiem latviešu valodā - nosaukt ielu pēc tuvākas vai tālākas apdzīvotas vietas, kurp tā ved.

Alūksnes novada domes Tautsaimniecības komitejā šonedēļ deputāti iepazinās ar VVC vēstules saturu un vienojās uzklausīt iedzīvotāju viedokļus par kādu no trim piedāvātajiem ielas nosaukuma variantiem.

Līdz 29. jūlijam iedzīvotāji var paust viedokli par to, vai Pleskavas ielai ir jāmaina nosaukums un, ja ielas nosaukums jāmaina, kurš no piedāvātajiem trim nosaukuma variantiem būtu piemērotāks.

Ielu nosaukumu maiņa plānota arī citās Latvijas pilsētās. Ogrē revolucionāra Jāņa Fabriciusa vārds ielas nosaukumā nomainīts ar nacionālā partizāna Kārļa Kvanta vārdu, bet Pionieru iela Ciemupē turpmāk būs Celmlaužu iela.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt