Alūksnes novadā notiks Zemessardzes lauka nometne

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde jūlijā organizē pamatapmācības un speciālistu apmācības lauka nometni, lai standartizēti un centralizēti realizētu Vidzemes brigādes zemessargu apmācību. Nometnes ietvaros Alūksnes novada “Meža Strautiņu” bāzē un “Lāčusila” poligonā vairāk nekā 200 zemessargi apgūs dažāda veida kursus, informēja Zemessardze.

8. jūlijā 60 zemessargi no pieciem Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljoniem – 22. kaujas nodrošinājuma, 26., 27., 31. kājnieku un 54. kaujas atbalsta bataljona – uzsāks intensīvo pamatapmācības kursu, kas ilgs trīs nedēļas. Tajā zemessargi apgūs militārās zināšanas un prasmes – lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, topogrāfiju, pirmo medicīnisko palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes, kas primāri nepieciešamas katram zemessargam.

Pamatapmācības kurss noslēgsies ar divu dienu lauka taktiskajiem pārbaudījumiem, lai zemessargiem nostiprinātu kursa laikā iegūtās zināšanas un iemaņas.

Paralēli pamatapmācības kursam notiks arī paplašinātās pirmās palīdzības, izlūka pamatapmācības, kājnieku rotas un vada sakarnieku kurss, mīnu uzstādīšanas pamatkurss un spridzināšanas pamatkurss, rezerves karavīru iemaņu atjaunošanas, pirmās līnijas snaipera, kaujas tehnikas atpazīšanas kurss Valsts robežsardzei un Valsts robežas apsardzības procedūru apmācība zemessargiem.

Mācību laikā Alūksnes novada Alsviķu pagastā, militārās bāzes “Meža Strautiņi” un “Lāčusila” poligona tuvējā apkārtnē, plānota īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās. Militārajā bāzē un poligonā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Savukārt kaujas munīcija tiks izmantota atbilstoši drošības prasībām šautuves teritorijā, kurā zemessargi apgūs šaušanas prasmes.

Šogad Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde ir saņēmusi vairāk nekā 600 pieteikumus par stāšanos Zemessardzē. Dienests Zemessardzē ir iespēja apgūt militārās pamatiemaņas, kā arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Kandidātam uz dienestu Zemessardzē jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt