Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Līvānu uzņēmēji pieredzes apmaiņā Vidzemes uzņēmumos

Alūksnē cīnās, lai netiktu mainīta slimnīcas darbība

Alūksnē cīnās pret slimnīcas kļūšanu par dienas stacionāru

Alūksnes slimnīca ir viena no tām reģionālajām ārstniecības iestādēm, kuras Veselības ministrija plāno nākamo gadu laikā pārveidot par dienas stacionāru. Tas nozīmē, ka alūksniešiem tuvākā diennakts ārstniecības iestāde būs vairāk nekā 100 kilometru attālumā – Valmierā, Madonā vai Rēzeknē. Tāpēc iedzīvotāji vāc parakstus pret šīm izmaiņām un ceturtdien savu nostāju gatavojas paust arī piketā pie Saeimas.  

Alūksnes invalīdu biedrības nams jau nedēļu pārvērties par parakstu vākšanas štābu. Ik pa brīdim pa durvīm kāds ienāk ar parakstu piepildītam lapām un lūdz jaunas veidlapas. Parakstus par to, lai Alūksnes slimnīca arī turpmāk strādātu visu diennakti, vāc visā Alūksnes novadā, arī pagastos, tāpat arī kaimiņu Apes novadā, daudzi ar parakstu lapām arī staigājuši pa ielām.

Alūksnes Invalīdu biedrības vadītājs Edvīns Fricis Svars stāsta, ka šīs nedēļas laikā jau savākti vairāk nekā 7500 parakstu.

“Mums ir tagad pieņemts tāds lēmums, ka parakstus vāksim līdz 3.datumam, kad braucam izpaust savu viedokli pie Saeimas pieteiktā piketā. Un tad skatīsimies tālāk, vai turpināt šo parakstu vākšanu. Es redzu, ka nav nekādu problēmu 10 tūkstošus (parakstu) savākt, un cilvēkiem ļaut izteikties vēl uz šīm parakstu lapām,” saka biedrības vadītājs.

10 000 parakstu ir nepieciešamais skaits, lai iniciatīva tiktu izskatīta Saeimā, tas gan nebija mērķis, sākot vākt parakstus. Tieši pie Saeimas nama ceturtdien gaidāmajā piketā alūksnieši līdzi ņems arī parakstus jau sakārtotā un iesietā viedā.

Arī Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis teic, ka iedzīvotāji zvana un raksta nepārtraukti, vaicā, kāda būs slimnīcas nākotne, bet tieši uz šo jautājumu valdība neatbild pat pašai Alūksnes novada pašvaldībai, kas kopā ar Apes novadu ir Alūksnes slimnīcas īpašnieki.

Uz sarunām par iespējamajām izmaiņām veselības pakalpojumu nodrošinājumā Alūksnē veselības ministre Anda Čakša, pēc priekšsēdētāja vārdiem, tiek aicināta jau mēnesi, un dienu pirms paredzētā piketa, trešdien, viņa apsolījusi atbraukt uz Alūksni.

“Šī saruna jau varēja notikt vismaz mēnesi iepriekš, tad varbūt tas satrūkums un visa tā neziņa nebūtu tāda, kā izveidojusies. Mēs, Alūksnes novads, neesam pret Veselības ministrijas reformām, bet esam pret tādām reformām, kuras var aizskart ļoti vitāli svarīgas iedzīvotāju intereses,” skaidro Dukulis.

Novadā uzsver, ka svarīgi, lai nepasliktinātos pakalpojumu pieejamība. Slimnīcas valdes priekšsēdētaja Maruta Kauliņa rāda kartē – Alūksne veselības pakalpojumu nodrošinājuma kartē būs melnais punkts, tas akcentēts jau 2009.gadā, kad daļa slimnīcu jau tika slēgtas.

 “Ja es nebūtu ārsts un, ja mēs nebūtu ārstniecības iestāde, tad vienkārši mēs pārtraucam pakalpojumu, mēs to nesniedzam - lai brauc, kur grib. Bet mēs esam ārsti. Un katrā neatliekamās palīdzības mašīnā ir dzīvs cilvēks ar savu slimību. Ja būs viņš jāved kaut kur citus, viņš var arī aiziet bojā, tas ir tas galvenais,” saka Kauliņa.

Pēc Veselības ministrijas virzītām strukturālām reformām, kas paredz nākotnē slimnīcas iedalīt četros līmeņos,  Alūksnes slimnīcu no diennakts neatliekamās palīdzības daudzprofilu slimnīcas plānots pārprofilēt par ambulatoro dienas centru ar 12 stundu darba laiku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt