Dienas ziņas

Brīdina par iespēju atlaist Rucavas novada domi

Dienas ziņas

Jaunie basketbolisti trenējas ārzemju speciālistu vadībā

Satraukums par nedrošiem balkoniem

Alūksnē bīstami trešā daļa balkonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Trešdaļa no daudzdzīvokļu māju balkoniem Alūksnē ir bīstami un pēc iespējas ātrāk ir nepieciešama to atjaunošana, secināts pārbaudē. Oficiāls atzinums par to, kādā stāvoklī ir apsekotie balkoni, sagaidāms šīs nedēļas laikā.

Ja balkons pārbaudē atzīts par bīstamu, tad jāizvēlas starp tā demontāžu un remontdarbiem, ko veikt pašu dzīvokļu saimnieku spēkiem ir teju neiespējami. Par remontu jāvienojas visiem mājas iedzīvotājiem un arī jāmaksā visiem, jo balkoni ir mājas kopīpašums. Ja tie būtu iebūvēti mājā lodžiju veidā, katrs nestu atbildību par savu.

“Ir jāierēķina tas samērīgums, vai tas ir to vērts. Kaut kur uz 1500 izmaksa viens balkonus, un, ja mums viņi ir tuvu 50, tad tā ir nesamērīga summa. Mājai tad ir citas vajadzības, ko var pa to naudu izdarīt," saka daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs Ivars Vīksna.

To, ka balkoniem nepieciešams remonts, māju iedzīvotāji apzinās un daudzus no balkoniem arī pašu spēkiem centušies labot. Caurums, pa kuru redz zemi, ir arī ceturtā stāva iedzīvotāja Valda Bērziņa balkonā. Viņš atzīst, ka balkonu izmanto, taču "ļoti uzmanīgi".

Par šo ēku apsaimniekošanu līgums slēgts ar SIA “Alūksnes nami”, šis uzņēmums arī nes atbildību par ēkas drošību un stāvokli, tāpēc arī ierosinājuši balkonu pārbaudi. Vienlaikus gan apzinās, ka vienoties ar iedzīvotājiem  un situāciju risināt nespēs uzreiz, bet šis ir solis uz to, jo atzinums sniegs informāciju par nepieciešamajiem darbiem un finanšu ieguldījumiem. “Mēs varam ar šādu atzinumu darboties gan no būvnieciskā viedokļa, gan arī lemt par šiem jautājumiem dzīvokļu īpašnieku kopsapulcēs," norāda SIA "Alūksnes nami" valdes loceklis Armands Musts.

SIA "Alūksnes nami" pārstāvis rāda, ka balkoni, kas atzīti par bīstamiem, ir tieši šajā mājas pusē un to nolietošanos, iespējams, ietekme arī saule, bet cilvēku ietekme uz tiem tomēr lielāka. Kā piemēram, uz dažiem no balkoniem, kas kritiskā stāvoklī, arī šobrīd atrodas smagi priekšmeti, tāpat balkonu nolietošanos paātrina uz tiem izvietots linolejs vai paklājs, zem kura krājas ūdens.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti