Dienas ziņas

Laukos nesteidz čipēt un reģistrēt suņus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Alūksnē darbu sācis jauns ģimenes ārsts

Alūksnē beidzot darbu sāks jauns ģimenes ārsts

Alūksnē pēdējā gada laikā darbu pārtraukuši trīs ģimenes ārsti un vairāki no šobrīd strādājošajiem ir pensijas vecumā.  Kritiskā situācija primārajā veselības aprūpē ir arī viens no iemesliem, kāpēc Alūksnes slimnīcā pagaidām reformas Veselības ministrija sola neveikt. Tagad alūksnieši saņēma patīkamu ziņu - darbu uzsācis jauns ģimenes ārsts.  

Jaunais ārsts Alvis Ādamsons jau tagad lielā pieprasījumā dēļ strādā ilgāk par noteikto pieņemšanas laiku. Bet pēcpusdienā viņam jādodas arī mājas vizītēs. Ārsta sertifikātu viņš ieguva septembrī un tad sāka darbu pie ģimenes ārsta prakses atvēršanas Alūksnē. Pacientus šeit viņš pieņem jau gandrīz mēnesi – no 17.novembra, bet iesniegumi, lai reģistrētos ģimenes ārsta pacientu sarakstā,  saņemti jau kopš pavasara, kad darbu pārtrauca iepriekšējā ģimenes ārste.

Ādamsons iespēju strādāt Alūksnē apsvēris jau tad, kad no masu medijiem uzzināja par ģimenes ārstu trūkumu šeit, bet lēmumu pieņēma tad, kad pašvaldības pārstāvji viņu Rīgā uzrunāja kā studentu.

 “Zināju, ka es Rīgā negribu palikt, es gribu uz laukiem nākt, uz Vidzemi atpakaļ. Es pats esmu no Cēsu puses un par Alūksni domāju – kāpēc ne?” stāsta ārsts.

Pašvaldība atbalsta Alvi ar dzīvesvietu Alūksnē, un tas esot liels atspaids. Viņš teic, ka salīdzinoši vienkārši arī bijis sākt strādāt, jo viņa darbavieta šobrīd ir iepriekšējās ģimenes ārstes kabinetā un arī māsiņa Liāna Berķe tā pati, viņa daudzus pacientus jau pazīst.

Kopš aprīļa vidus, kad darbu pārtrauca iepriekšējā ārste, māsiņa bijusi bezdarbniece, un līdzīgi kā pacienti gaidījuši ārstu, gaidījusi, kad parādīsies darbs.

 “Nāk vēl joprojām daudzi un jautā, vai var pierakstīties pie jaunā ģimenes ārsta, jo vispār nav ģimenes ārstu, un ļoti daudzi pārnākuši no Rīgas, no Smiltenes, no Gulbenes, pat no Daugavpils,” stāsta Berķe.

Jau tagad Alvja Ādamsona prakse ir pāris simti pacientu un arī par darba trūkumu nevar sūdzēties – pieraksts nākamajai nedēļai jau pilns.

 “Sakrājušās daudzas problēmas – receptes cilvēkiem beidzas, invaliditātes jākārto. Un tāpēc tas pieraksts šobrīd ir diezgan pilns, un cilvēki rakstās uz priekšu. Bet es visus pieņemu,”  saka Ādamsons.

Un, lai arī  viņš atzīst, ka lielākā daļa kursu un apmācību notiek Rīgā, viņš uzskata, ka darbu ar tiem varēs apvienot un daļa esot pieejami arī elektroniski. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti