Alternatīvo statusu saņēmušām ģimenēm par katru bērnu piešķirs vienreizēju 500 eiro pabalstu

Alternatīvo statusu saņēmušām ģimenēm par katru bērnu izmaksās vienreizēju 500 eiro pabalstu, bet personām ar alternatīvo statusu, kurām noteikta invaliditāte vai sasniegts pensijas vecums, piešķirs vienreizēju 200 eiro pabalstu. To paredz ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.

Atbalstu 500 eiro apmērā izmaksās alternatīvo statusu saņēmušām ģimenēm par katru bērnu.

Savukārt atbalstu 200 eiro apmērā – personām ar alternatīvo statusu, kurām noteikta invaliditāte vai kuras sasniegušas vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu atbilstoši Latvijas normatīvajam regulējumam, vai kurām saskaņā ar ārstu atzinumu ir nepieciešama īpaša kopšana.

Uz atbalstu varēs pretendēt, ja alternatīvās personas statuss personai bijis piešķirts no 2021. gada 1. marta līdz 7. aprīlim.

Vienreizējo atbalstu izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, pamatojoties uz attiecīgās personas, vecāka, aizbildņa, audžuģimenes vai bērnu aprūpes iestādes vadītāja iesniegumu. Atbalstu izmaksās mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka uz vienreizējo atbalstu varēs pretendēt 187 personas, teikts grozījumu anotācijā.

Atbalsta izmaksu uzsāks 2022. gadā. Tam būs nepieciešami līdzekļi 92 000 eiro apmērā, ko paredzēts piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Alternatīvo vai bēgļa statusu Latvijā piešķir patvēruma meklētājiem.

Alternatīvo statusu var piešķirt personai, ja ir pamats uzskatīt, ka:

  • šai personai tās pilsonības valstī vai iepriekšējā mītnes zemē (ja persona ir bezvalstnieks) draud nāves sods vai miesas sods, spīdzināšana, necilvēcīga vai pazemojoša izturēšanās pret to vai tās pazemojoša sodīšana;
  • ārējo vai iekšējo bruņoto konfliktu dēļ šai personai nepieciešama aizsardzība un tā nevar atgriezties savas pilsonības valstī vai iepriekšējā mītnes zemē (ja persona ir bezvalstnieks).
  • Personu grupai, kas savu valsti atstājusi etnisko konfliktu vai pilsoņu kara dēļ, var piešķirt pagaidu aizsardzību. Pagaidu aizsardzība dod tiesības noteiktu laiku uzturēties Latvijas Republikā. Jautājumu par pagaidu aizsardzības piešķiršanu izlemj Ministru kabinets.

Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Likuma grozījumus atbalstīja 72 deputāti, pret bija divi parlamentārieši, bet viens deputāts no balsošanas atturējās. 

KONTEKSTS:

Valdība akceptēja un Saeima 2021. gada sākumā apstiprināja vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksu par katru bērnu. Pabalsts tiks izmaksāts par kopumā 364 097 bērniem un šim mērķim tika tērēti 182 miljoni eiro.

Savukārt pensionāriem un personām ar invaliditāti aprīlī sāka izmaksāt vienreizēju 200 eiro pabalstu. Tāpat pabalstu 200 eiro apmērā lēma izmaksāt izdienas pensijas saņēmējiem ar invaliditāti, kuri nav sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu.

Pabalsti tika paredzēti, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības radīto negatīvo ietekmi un spriedzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt