Dienas ziņas

Atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Sapņotavas» Ziemassvētki

Alsungas «Sapņotava» jubileju atzīmē ar labdarības pasākumu

Tā bija rūpīgi lolota ideja ar neatlaidību radīt pasauli par labāku vietu, iedvesmojot ar sirds siltumu, dzīves garšām un bagātinot dvēseles ar kultūru – ar šādām domām pirms gada tieši Ziemassvētkos Alsungā sāka darboties tējnīca “Sapņotava”. Gada laikā tā kļuvusi par kultūrvietu, kuru iecienījuši ne tikai alsundznieki. Vietējie iedzīvotāji uzsver, ka te padomāts par visām paaudzēm. Saimnieces Daces dibināta, te aktīvi darbojas arī jauniešu biedrība “Liepu ielas radošais kvartāls”. Savu jubileju “Sapņotava” svinēja ar jauniešu rīkotu labdarības pasākumu.

Pie tējas namiņa “Sapņotava” liela rosība. Divas dienas te norit labdarības pasākums "Eņģeļu ciematiņš Alsungā". Tā laikā sadarbībā ar sociālo uzņēmumu "Eņģeļa pasts" ikviens aicināts atnest dāvanas, kas vēlāk nokļūs pie kaimiņu novadā esošā Gudenieku pansionāta iemītniekiem. Jauniešu biedrība “Liepu ielas radošais kvartāls”, kas darbojas “Sapņotavas” paspārnē, gada laikā ar Eiropas Sociālā fonda projekta “PuMPuRS” atbalstu organizējusi kādus septiņus pasākumus, bet šis ir pirmais labdarībai veltītais.

Ziemassvētki ir arī “Sapņotavas” atklāšanas laiks, tāpēc te dubulti svētki, jo sumināta arī tējas namiņa gada jubileja. Tās saimnieki Dace un Ronalds vēlējušies, lai viņu bērns augtu veselīgā vidē laukos, tāpēc nolēmuši no Rīgas pārcelties uz Alsungu, kur bijušas Ronalda dzimtas saknes. Tā kā Vecrīgā Dacei bijis bārs/klubs "Tims Mints", tad līdzīgas noskaņas viņa vēlējusies ienest arī Alsungā, izsapņojot savu “Sapņotavu”, kas ir ne tikai tējas namiņš, bet jauna telpa kultūrai, mākslai, izklaidei, tūrismam un nesteidzīgām sarunām. Ar "Leader" programmas atbalstu namiņš uzcelts tukšā vietā. Ar neatlaidīgu darbu gada laikā šī vieta Alsungas novadā ienesusi jaunu elpu.

Dace neslēpj, ka pati ir uzaugusi, darbojoties nevalstiskajās organizācijās. Tas rosinājis arī te jauniešus apvienot biedrībā. "Tas ne tikai bagātina skolu ikdienu, bet tas ir pienesums darba karjerā, ja ''Sapņotava'' ir mans bērns, tad jaunieši ir mans dzīves prieks," saka Dace Oberšate-Veisa, Alsungas Liepu ielas radošā kvartāla vadītāja un “Sapņotavas” saimniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti