Dienas ziņas

Putnu vērošana pie Rāznas ezera

Dienas ziņas

Alūksnē apmāca patversmes suņus

Alojas novadā vadības maiņa

Alojas novada domes vadībā atkal stājas Dace Vilne

Alojas novada domes priekšsēdētāja amatā ievēlēta iepriekšējā sasaukuma domes priekšsēdētāja Dace Vilne (Reģionu alianse). Nākamais gads novadam būšot finansiāli grūts, jo būtiski pieaugusi budžeta izdevumu daļa.

 

Viens no iemesliem, kas sašūpoja iepriekšējā domes priekšsēdētāja Valda Bārdas (Latvijas Zemnieku savienība) krēslu, bija jaunā uzņēmējdarbības atbalsta centra - bibliotēkas “Sala” būvniecība Ungurpils ciemā un tai nepieciešamais pašvaldības līdzfinansējums gandrīz 227 000 eiro apmērā. Lai arī būve iecerēta krāšņa, aizvien nav skaidrs, par kādiem līdzekļiem objektu uzturēs. Īstenoti arī citi lielāki un mazāki projekti, tāpat padomā vēl nākamie. 

“Ir jāskatās, kas mēs esam par novadu, vai mēs varam atļauties peldbaseinus, vai mēs varam atļauties būvēt vēl internātus, ja viens jau ir.

Vai mēs varam atļauties daudz dažādus objektus, kas pēc tam ir jāuztur," norādīja Alojas novada domes deputāts Jānis Bakmanis (Vidzemes partija).

Dārgi pašvaldībai izmaksās arī Staiceles tilta un viena posma tranzītielas rekonstrukcija. Lai gan remonts prasījās jau sen, pašvaldībai tam nācās no Valsts kases aizņemties vairāk nekā 600 000 eiro. Tā vietā pirms vairākiem gadiem bija iespēja apgūt Eiropas naudu, taču toreiz, būdams vēl deputāts, Bārda balsoja pret. Tagad gan šis, gan citi projekti īstenoti straujiem soļiem, nepārdomājot budžeta iespējas. 

“Budžeta atlikums pāriet uz nākamo finanšu gadu, kas ir izmantojams pašvaldības funkcijām un, ja iepriekšējos gadus beidzām ar kādiem sešiem līdz septiņiem simtiem tūkstošu eiro, kas ir pietiekami apjomīga summa, tad uz 2017.gadu pāriesim gandrīz ar nulli," atzina Alojas novada jaunā domes priekšsēdētāja Vilne.

Viņa piebilda, ka nākamajā gadā pašvaldībai Valsts kasei būs jāatmaksā 420 000 eiro, kas ir ievērojams slogs budžetam. Tas būs jāveido ļoti piesardzīgi, jo ir jānodrošina pirmsskolas pedagogu atalgojums un jāņem vērā gaidāmais minimālās algas palielinājums, kas skar pašvaldības darbiniekus. 

Pēc trīs gadu darba no priekšsēdētāja amata atstādinātais Bārda gan neuzskata, ka situācija ir tik kritiska.

“Budžets ir ļoti normāls, budžetā ir virs 70% ieņēmumi, nedaudz virs 50% izdevumi, kredītgrozs mums ir atļautās robežās un pat stipri vēl ar rezervi. Tā kā es domāju, ka nekāda satraukuma par budžetu nav. Ja ir arguments, ka pašvaldība nedrīkst attīstīties un mums ir jābremzējas, ja tāds ir mērķis, tad tā ir cita lieta," sprieda Bārda.

Bijušais Alojas novada domes priekšsēdētājs cer, ka viņa iesāktie darbi tomēr tiks turpināti.

Tikmēr Alojas novada iedzīvotāji nemitīgos strīdus starp deputātiem vērtē negatīvi un piebilst, ka savu viedokli par novadā paveikto paudīs pašvaldību vēlēšanās nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti