Dienas ziņas

Iespaidīga izstāde par kosmosu

Dienas ziņas

Likvidē Saldus kultūras centru

Alojas jaunieši pārspēj CSDD reklāmu

Alojas jaunieši pārspēj CSDD reklāmu

Apdomā rīcību, pirms riskē ar dzīvību – ar šādu moto Alojas Ausekļa vidusskolas jaunieši izveidojuši videoklipu par drošību uz ceļa, braucot ar velosipēdu.  Jauniešu ideja uzrunāja arī ceļu satiksmes drošības speciālistus, kuri Alojas jauniešu videoklipu novērtēja kā labāko Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajā konkursā “Pārspēj CSDD reklāmu”.   

Vienu minūti garajā videoklipā Alojas Ausekļa vidusskolas jaunieši  ataino situāciju, kurā mazs zēns, domājot par savu drošību, atbilstoši prasībām ir aprīkojis savu velosipēdu un ietērpies arī pats.

Taču diviem gados vecākiem jauniešiem tas šķiet smieklīgi, kas vēlāk atspēlējas ar sāpīgu kritienu uz ceļa, kamēr zēns to droši turpina.

“Mēs gribējām cilvēkiem parādīt, ka ir jāievēro satiksmes noteikumi un nav jāskatās, ko citi domā par tevi,” klipa ideju skaidroja Alojas Ausekļa vidusskolas 9.klases skolnieks Gusts Roļskijs.

“Galvenais jau ir drošība. Ir tas stilīgi vai nav. Tāda tā doma,” piebilda Alojas Ausekļa vidusskolas 7.klases skolnieks Haralds Siktārs.

Videoklipā redzamie varoņi un tā idejas autors, 11.klases skolnieks Helmuts Bondars, ir brālēni un jau iepriekš veidojuši dažādus video. Pieredze šajā reizē esot ļoti noderējusi, jo slikto laika apstākļu dēļ video tapis pēdējā brīdī.

“Tad, kad to video mēs taisījām, tā bija pēdējā diena - 30.marts, kad varēja nodot to video. Tāpēc visa tā diena bija trakā steigā, un mēs uzfilmējām pa divām stundām, tad pārējais vakars atlika man montēšanai un sūtīšanai,” stāstīja Bondars.

Tā kā viss notika pēdējā brīdī, par jauniešu dalību Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotajā konkursā neviens nav zinājis un, kā stāsta skolas direktore Inese Mētriņa, tas viņai bijis liels pārsteigums, uzzinot, ka Alojas Ausekļa vidusskola ir uzvarētāja.

“Par to, ka viņi piedalās konkursā, es uzzināju tikai tad, kad viņi atnāca un teica, ka nebūs stundās, jo esot jābrauc uz Rīgu saņemt balvu. Tikai tad mēs arī uzzinājām, kāds tas videoklips vispār izskatās,” atzina direktore.

 Kopumā konkursā piedalījās 21 jauniešu komanda no visas Latvijas, piedāvājot dažādas versijas, kā droši pārvietoties ar velosipēdu. Konkurss notika jau otru gadu un, iespējams, - tāpat kā pērn no labākā video tapa Jāņu klips „Neļauj draugam sēsties pie stūres reibumā" - arī šogad Alojas jauniešu ideja pārtaps kādā kampaņā.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti