Dienas ziņas

Liepājnieki iebilst pret ogļu pārkraušanu Karostā

Dienas ziņas

Kabilē joprojām novērš negaisa sekas

Apturēta Alojas Ausekļa vidusskolas pārbūves projekta virzība

Alojas Ausekļa vidusskolas skolotāji, skolēni un vecāki neizpratnē par pārbūves apturēšanu

Valdības lēmums, kas neļaus Alojas pašvaldība šogad aizņemties naudu Valsts kasē, lai pārbūvētu Alojas Ausekļa vidusskolu, rada bažas skolēniem un skolotājiem par to, ka arī rudenī mācības būs jāturpina šaurībā. Tāpat nenorimst diskusijas par politisko interešu ietekmi lēmuma pieņemšanā.  

“Bērni maksā par kļūdām”, “Nenosodiet lauku bērnus” - ar šādiem plakātiem ceturtdien, 13. jūnijā, pie Alojas Ausekļa vidusskolas pulcējās bērnu vecāki un arī Jauniešu dome, un paši jaunieši, kuri mācās šajā skolā.

Visi grib saprast, vai arī nākamajā mācību gadā būs jāturpina mācības šaurībā, vai tiešām pārbūves darbi nenotiks.

“Diezgan sāpīgi tādu ziņu uzzināt, tāpēc, ka te ir jāmācas arī nākamajiem cilvēkiem. Apstākļi, kādos mums tagad ir jāmācās, nav tie labākie, mūsu klase bija halles ģērbtuvē,” stāstīja Alojas novada Jauniešu domes priekšsēdētājs Andrejs Vaičuks.

Mācības visu šo gadu kopš septembra tika organizētas hallē un tā sauktajā mazajā skolā, kur trūkst vietas visām klasēm un pedagogiem.

Viena no klasēm ir ierīkota uzreiz pie halles ieejas durvīm. Atbalsta personāls, psihologs, logopēds un sociālais pedagogs strādā vienā no šaurākajiem kabinetiem, kas patiesībā ir treneru ģērbtuve.

Halles otrajā stāvā ir sauna, kas šobrīd tiek izmantota latviešu valodas mācību materiālu noliktavai. Piemēram, šeit, pašā pirts telpā, redzam gan Ojāru Vācieti, gan arī Blaumani, kā arī citus latviešu tautas dižgarus.

“Mums pat skapja nav kārtīga. Ir skolotāji, kas pat tualetē strādā. Es arī gribu prasīt vienu tualeti, lai es varētu uz plauktiņa nolikt un sagatavoties stundām, jo nav iespējams nekur. Klusumu jau mēs nedabūjam,” stāstīja matemātikas skolotāja Sarmīte.

Lielās skolas ēkas pārbūve sākta janvārī, līgums ar celtniekiem tobrīd ir noslēgts bez finanšu līdzekļiem, kas ir nelikumīgi.

Celtnieki vēl līdz šai dienai novada domei nav piestādījuši nevienu rēķinu, jo visi gaidījuši, kad pašvaldība saņemts prasīto aizdevumu Valsts kasē. Novada vadība plānojusi, ka tas notiks jau gada sākumā, bet valdības izveide ieilga. 

Lielajā skolas ēkā nesošas konstrukcijas un sijas esot bijušas tā nolietotas, ka arī Būvniecības valsts kontroles birojs atzina ēku par bīstamu.

“Visu laiku bija slapjš, visu laiku mitrs, visu laiku gar skursteni kaut kādi ūdeņi… Mēs slaucījām, viss bira,” apstākļus skolā aprakstīja matemātikas skolotāja Sarmīte.

“Mums ir iedevusi inspekcija saskaņojumu par pagaidu telpām ar norunu, ka mēs 1.septembrī sākam izremontētās telpās. Kā tad, lai es šo norunu pildu?” vaicāja Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda (Zaļo un Zemnieku savienība).

Alojas novada domes priekšsēdētāja uzruna iedzīvotājiem bija emocionāla, sakot, ka viss, kas darīts, ir skolēnu un skolas skolotāju labā, tā mēģinot attaisnot bez finansējuma uzsāktos būvdarbus.

 “Nu tad vērtējiet to domes priekšsēdētāju, bet piešķiriet tiem bērniem aizdevumu,” aicināja Valdis Bārda.

Savukārt Alojas novada domes deputāts Māris Možvillo no “KPV LV” norādīja, ka “šogad finansējuma nebūs, tā ir Valsts kases situācija šobrīd, un arī Ministru kabinets šo naudu neizdrukās”.

Opozīcijas deputāts Možvillo uzskata, ka ar plānoto finansējumu tāpat visus nepieciešamos darbus paveikt neizdosies. Savu viedokli viņš pauda arī atnākušajiem, bet atbalstu negūst.

Arhitekte, skolas pārbūves projekta autore Ija Rudzīte sacīja, ka “visi esošie deputāti savā laikā bija pie varas, viņiem bija tieši tādas pašas iespējas rīkoties, viņi nav rīkojušies, žēl, ka tā. Es biju domājusi, ka cilvēki pat bērnu dēļ citreiz pat laulību spēj saglābt”.

“Katra diena un katra nedēļa gan ir par tiem termiņiem, kad pabeigt, gan arī, protams, var radīt zaudējumus gan pašvaldībai, gan arī būvniekam. Ja kādam ir tāds mērķis speciāli uztaisīt šos zaudējumus, tad man ir ļoti žēl, tas būtu ļoti nepareizi,” sacīja Valdis Bārda.

Skolotāji un bērnu vecāki norunāja, ka pie pirmās izdevības, kā ministrijās vai valdībā notiks diskusijas par Alojas Ausekļa vidusskolās lielās skolas ēkas pārbūvi, tiks organizēts autobuss uz Rīgu, un ar šiem pašiem plakātiem tie gatavi novada vārdā lūgt finansējumu skolas renovācijai.

Tikmēr novada vadība gatavo skaidrojumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt