Dienas ziņas

Sākas militārās mācības “Namejs 2022”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Allažos aizvadīts “Brīnumu dienas festivāls”

Allažos aizvadīts Brīnumu dienas festivāls

Ar dziesmām, dejām, olu ripināšanu un citām aktivitātēm pirmdien, 18. aprīlī, Siguldas novada Allažu Tautas namā norisinājās Brīnumu dienas festivāls, kas pulcināja ap 130 bērniem no audžuģimenēm. Šīs pasākums ir noslēgums vairāku mēnešu ilgam labdarības projektam "Atver savu sirdi".

Inese Ivanova 2003. gadā pieņēma lēmumu kļūt par audžumammu un 2005. gadā paņēma pirmo bērnu. Pa šiem gadiem viņas paspārnē ir bijuši vairāk nekā 18 audžubērni.

"Es esmu laimīga, jo es teicu: ja mums, audžumammām, piešķirtu ordeni par katru bērnu, kurš nonāk tālāk patstāvīgā dzīvē dzīvot, sameklējot ģimeni, tad man jau būtu tādi vairāki ordeņi, jo man ir adoptēti divi bērni Latvijā, kas dzīvo ģimenēs, divas Amerikā, viena Itālija. Tā kā es esmu ļoti laimīga, jo viņas ir laimīgas," teica Inese.

Pirmās Lieldienas ģimenei pagāja mājās Jaunpiebalgā. "Mēs ripinājām un sitām olas. Mamma slēpa, mēs meklējām. Kaķis mums palīdzēja ripināt olas. Mēs ripinājām olas un viņš ķēra," stāstīja Maksims.

Šodien Inese kopā ar bērniem devās uz Allažiem, lai apmeklētu Brīnuma dienas festivālu, kas rīkots, atbalstot Allažu bērnu un ģimenes centru projektā "Atver savu sirdi".

"Tas bija negaidīts ielūgums uz šo pasākumu. Tas ir otrās Lieldienās, kad visiem ir brīvdienas, visi var atbraukt un, es domāju, ka cilvēki, kuri šo pasākumu organizēja, ir ielikuši visu sirdi un mēs atveram savas sirdis. Notiek saskare un sprādziens, es domāju," sprieda Inese.

Šīs dienas festivāls ir noslēgums labdarības projektam, kur vairāku mēnešu garumā vākti ziedojumi Allažu bērnu un ģimenes krīzes centram.

"Remontējam telpas, vācam līdzekļus, braucam ar bērniem dažādos piedzīvojumos, un šodien mēs esam sapulcējušies Brīnuma dienas festivālā, kur visur ap mums ir dažādas atrakcija, koncerti, ēdieni. Labi pavadām dienu," stāstīja projekta "Atver savu sirdi" organizators Krišs Zupiņš.

"Es gribu ripināt olas, atrast jaunus draugus. Vienu esmu jau atradis, kurš bija ar mani nometnē Jūrmalā," atzina pasākuma dalībnieks Kristaps.

Festivāla laikā varēja ne tikai ripināt olas un atrast jaunus draugus. Pasākuma programma bijusi plaša. Gan aktivitātes ar burbuļiem, piepūšamās atrakcijas, ziepju liešanas meistarklase, gan arī noslēgumā muzikālais pārsteigums – "Bermudu divstūra" koncerts.

"Izdarot šo te labo darbu, mēs transformējam gan savu dzīvi, gan apkārtējo cilvēku dzīvi. Tas ir kā vilnīši, kas aiziet pa visu sabiedrību. Mēs gribam pateikt to, ka sabiedrībā mēs visi esam svarīgi, lai palīdzētu viens otram un transformēt savas dzīves," klāstīja projekta "Atver savu sirdi" organizatore Evita Lapiņa.

Allažu Tautas namā pulcējās vairāk nekā 130 audžuģimeņu bērni no Valmieras un Siguldas apriņķa.

"Esmu pārliecinājies, ka, darot labas lietas, tu pats jūties emocionāli labāk. Ja tas ir tavās iespēju robežās – palīdzēt kādam, kam tas ir nepieciešams, tad tas ir jādara, un es arī aicinu iesaistīties šāda tipa projektos arī citus cilvēkus. Katram ir spēkā pielikt roku, lai padarīt citu dzīves labākas," piebilda Zupiņš.

Projektā par saziedotajiem līdzekļiem plānots iegādāties aprīkojumu, kas veicinās atbalsta centra aprūpējamo, vardarbībā cietušo bērnu rehabilitāciju, kā arī veicinās turpmāko integrāciju sabiedrībā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt