Alimentu nemaksātāju sauc pie kriminālatbildības par 20 000 eiro uzturlīdzekļu parādu

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietas materiālus par uzturlīdzekļu nemaksāšanu gandrīz 20 000 eiro apmērā, informēja prokuratūrā.

Apsūdzētais izvairījies pildīt tiesas nolēmumu, ar kuru viņam iepriekš ticis uzlikts pienākums apgādāt un dot uzturu savam bērnam.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais no 2006. līdz 2019. gadam periodiski strādājis algotu darbu un guvis ienākumus, taču izvairījies maksāt uzturlīdzekļus bērnam. Rezultātā Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija parādnieka vietā ir izmaksājusi naudas līdzekļus gandrīz 20 000 eiro apmērā.

Prokuratūrā norādīja, ka ar šādām darbībām apsūdzētais izdarīja Krimināllikuma 170. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – izvairījies no pienākuma apgādāt savu bērnu. Vainu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā apsūdzētais neatzīst.

Par šādu nodarījumu likumā ir paredzēts sods īslaicīgas brīvības atņemšanas, piespiedu darbu vai naudas soda veidā.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

KONTEKSTS:

2019. gadā Latvijā par alimentu nemaksāšanu vajāšanā nodoti teju 180 kriminālprocesi. Visvairāk Zemgalē – 68 un vismazāk Kurzemē – 14. Par šo pārkāpumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, soda naudu vai piespiedu darbu.

2020. gada sākumā novērots, ka strauji pieaug alimentu nemaksātāju skaits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti