Alimentu nemaksātājiem nāksies atvadīties no šaujamieročiem

Uzturlīdzekļu parādniekiem liegs pašaizsardzības, medību, sporta un kolekcijas ieroču iegādāšanos, nēsāšanu, realizēšanu un glabāšanu, liecina Tieslietu ministrijas un Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas izstrādātie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kurus otrdien, 26. februārī, atbalstīja Ministru kabinets.

Grozījumi paredz izmaiņas, kas sekmēšot uzturlīdzekļu samaksas pienākumu izpildi un no valsts budžeta izmaksāto uzturlīdzekļu atgūšanu, informēja Tieslietu ministrija. Tie izstrādāti ar mērķi nepieļaut situācijas, kad parādnieks, kurš nenodrošina savu bērnu ar uzturlīdzekļiem, vienlaikus izlieto finansiālos līdzekļus aktivitātēm un hobijiem, kas prasa finansiālu ieguldījumu.

Saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas sniegtajiem datiem uz 2018. gada decembri aptuveni 500 uzturlīdzekļu parādniekiem pieder viens vai vairāki šaujamieroči.

Vienlaikus likumprojektā definēti apstākļi, kurus konstatējot, uz likuma pamata prezumējams, ka uzturlīdzekļu parādnieks izvairās no uztura došanas pienākuma izpildes. Minētais ļaus efektīvāk piemērot kriminālatbildību uzturlīdzekļu parādniekiem. Likuma grozījumos paredzēti atsevišķi izņēmumi, kas dod pamatu pieņemt, ka parādnieks objektīvi nespēj pildīt saistību maksāt uzturlīdzekļus, piemēram, ja parādnieks ir persona ar I vai II grupas invaliditāti un viņam nav mantas vai ienākumu. Tieslietu ministrija uzsver, ka apstākļu konstatēšana, kuru dēļ personu nevar saukt pie kriminālatbildības, parādnieku neatbrīvos no pienākuma nodrošināt bērnu ar uzturlīdzekļiem.

Grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā papildus paredz regulējumu, kas ir vērsts uz to, lai dotu parādniekiem iespēju nokārtot savas saistības labprātīgi. Proti, uzturlīdzekļu parādniekam, kurš divu gadu laikā no likuma grozījumu spēkā stāšanās dienas nosegs savu pamatparādu Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai, tiks dzēsti likumiskie procenti, norāda Tieslietu ministrija.

Likumprojektā iekļauti arī vairāki citi grozījumi, kuru mērķis ir nodrošināt efektīvu valsts līdzekļu administrēšanu un sekmēt izmaksāto līdzekļu atgūšanu valsts budžetā. Likumprojekts stāsies spēkā vienlaikus ar likumprojektu "Par valsts budžetu 2019. gadam", savukārt izmaiņas attiecībā uz ierobežojumu liegt ieroču iegādāšanu, glabāšanu, nēsāšanu un realizēšanu vienlaikus ar Ieroču aprites likumu.

Minētais likumprojekts vēl jāizskata Saeimai. Ar likumprojektu iespējams iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt