Aktuāli

Konkurences padome pēta kompensējamo zāļu pieejamību

Aktuāli

Sintija Ambote un Jānis Ērglis par deju kolektīvu diskvalifikāciju

UGF vadītājs Edgars Līcītis par fonda jaunākajiem rezultātiem

Alimentu nemaksātāji varētu palikt arī bez šaujamieročiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nākotnē loks ap alimentu nemaksātājiem varētu savilkties vēl ciešāk, jo pieļaujams, ka viņiem varētu ierobežot šaujamieroču atļauju izsniegšanu, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” otrdien, 17. aprīlī, sacīja Uzturlīdzekļu garantiju fonda vadītājs Edgars Līcītis.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda vadītājs Edgars Līcītis par varbūtējiem ierobežojumiem ieroču turēšanā alimentu nemaksātājiem
00:00 / 00:44
Lejuplādēt
“Mēs redzam, ka parādniekiem pieder šaujamieroči, kas nav pirmās nepieciešamības prece. Mēs redzam, ka citi parādnieki piekopj praksi, kad ļauj parādniekiem nomaksāt pamatparādu noteiktā termiņā, tādā veidā atbrīvojot no soda procentiem. Mēs arī skatāmies šajā virzienā, un kā viena no iespējām, kas tiek izskatīta, ir ļaut parādniekiem noteikt termiņu, kādā veidā viņš var nosegt pamatparādu un atbrīvot viņu no likumiskajiem procentiem,” stāsta Līcītis.

“Vēl ir iespēja pilnveidot starptautisko sadarbību, paplašinot to valstu loku, kur mēs varam izmantot vienkāršo procedūru pret tiem parādniekiem, kas nosacīti aizbrauc uz ārvalstīm,” klāsta Līcītis.

Martā reģistrēti 37 000 uzturlīdzekļu parādnieku, un to skaits pieaug, jo uzturlīdzekļu pieprasīšana ir kļuvusi vienkāršāka. Tomēr, pateicoties likumu izmaiņām, piemēram, liegumam vadīt transportlīdzekļus, parādu maksāšanas disciplīna uzlabojas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti