Dienas ziņas

Vēl nedēļu var pieteikties pieaugušo mācībām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgā būs Simtgades aleja

Aleju pie Nacionālā teātra varētu nodēvēt par Simtgades aleju

Pēdējā pusgada laikā daudz apspriestā ozolu aleja starp Nacionālo teātri un pilsētas kanālu varētu oficiāli iegūt Simtgades alejas nosaukumu. Ar šādu priekšlikumu klajā nākusi Rīgas būvvalde, kas plāno jauno nosaukumu iekļaut arī adresācijas sistēmā un, iespējams, mainīt, piemēram, Nacionālā teātra adresi no Kronvalda bulvāra uz Simtgades aleju.

Būvvaldes pārstāvis Uldis Freimantāls Kristaps Feldmanis
  "Rīgas pilsētas būvvaldes, Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija saistībā ar simtgades svinībām un pasākumiem Rīgas pilsētā sagatavoja priekšlikumu par simtgades alejas nosaukuma piešķiršanu Nacionālā teātra tiešā tuvumā.

   

  Tas ir saistīts ar to, ka konkrēti šajā ēkā ir noticis vēsturiski nozīmīgs konstitucionāls tiesību akts, ka ir nodibināta un proklamēta Latvijas Republika," skaidroja būvvaldes pārstāvis Uldis Freimantāls.

  Skatot šo jautājumu Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejā, apspriests, vai plānoto nosaukumu vajadzētu papildināt ar vārdu "Latvija". Kā izskanēja no atsevišķiem komitejas deputātiem, pēc vairākiem gadu desmitiem, kad apaļie valsts svētki būs aiz muguras, varētu rasties jautājums, par kādu tieši simtgadi ir runa.

  Tomēr pilsētas būvvalde norādīja, ka nosaukums "Latvijas simtgades aleja" būtu pārāk garš un cilvēkiem grūtāk lietojams.

  Pēc neilgas diskusijas komiteja vienbalsīgi atbalstīja Simtgades alejas nosaukuma ieviešanu, lai arī viens jautājums palika neatbildēts. "Nosaukums tiek piešķirts tieši saistībā ar aleju, ka tā ir simtgades aleja, bet, cik man zināms, izvietojot jaunās piemiņas zīmes, tiks bojātas šo aleju veidojošo koku saknes," norādīja Rīgas domes deputāts Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

  KONTEKSTS:

  Asas diskusijas raisījusi iecere ozolu alejā pie Nacionālā teātra izvietot metāla gada skaitļu rindu. Arboristu vērtējumā tur augošo koku saknēm jau tā ir pārāk maz vietas un jebkādi rakšanas un betonēšanas darbi varētu simtgadīgo ozolu stāvokli tikai pasliktināt. Projekta autori savukārt pauduši gatavību instalāciju nostiprināt maksimāli saudzīgā veidā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti