Aktīvisti joprojām cer redzēt parku velotreka «Marss» teritorijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgā aktīvisti joprojām cer panākt, ka velotreka "Marss" teritorijā tiek izveidots parks, nevis būvēta Valsts drošības dienesta (VDD) ēka - kā lēmusi Saeima, intervijā Latvijas Radio stāstīja viena no aktīvistēm Gunita Piterāne.

"Koki vēl stāv, tāpēc domājam, ka vēl varam situāciju izmainīt," par spīti jau iepriekš pieņemtajam - aktīvistiem nelabvēlīgajam - lēmumam teica Piterāne.

Viņa uzskata, ka Rīgā ir daudz tukšu vietu, kur būvēt ēku VDD vajadzībām. Velotreka "Marss" teritorijā esot īpašā izvietojumā augušas, simtgadīgas liepas. "Teritorija ir brīnišķīgi skaista. Vajag nojaukt sētu, un vienas dienas laikā brīvprātīgie varētu to sakopt," stāstīja Piterāne. Viņa norādīja, ka tāpēc arī nav alternatīvas parku taisīt kaut kur citur - īpašo koku dēļ.

Aktīvisti vēl nav domājuši, kas notiks, ja viņos turpinās neieklausīties. Viņi cer, ka protesti būs veiksmīgi. 

Visas Brīvības ielas garumā aktīvisti ir pieteikuši 16 piketus. Tādējādi uz ielas ir vairāk nekā 300 piketētāju. Viņi ievēro vismaz divu metru distanci. Piterāne norādīja, ka, ja kāds vēlas pievienoties, tad to iespējams darīt pie Laimas pulksteņa vai pareizticīgo katedrāles.

Akcijā tiek pieprasīts glābt kokus, saglabājot kultūrai un vēsturei nozīmīgo teritoriju. 

KONTEKSTS:

Pēc tam, kad plašumā izvērtās iedzīvotāju iebildes pret koku izciršanu, publiski tika paziņots, ka plānotā biroja ēka bija paredzēta VDD vajadzībām. Ēkas būvniecības iecere aktualizēja jautājumu par specdienestu apvienošanu. Viens no koalīcijas partneriem - Jaunā konservatīvā partija - vēlētos atsevišķu Latvijas specdienestu apvienošanu, savukārt premjers un prezidents ir pret šādu ieceri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti