Dienas ziņas

Kāds ir profesionālās izglītības prestižs Latvijā?

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aktīvisti atzīst sakāvi cīņā par Marsa parka izveidi

Aktīvisti atzīst sakāvi cīņā par Marsa parka izveidi

Aktivitātēm par koku saglabāšanu bijušajā velotreka “Marss” teritorijā šodien pielikts punkts. Lielākā daļa koku ir izcirsti, un parka nebūs. Šajā vietā būvēs ēku Valsts drošības dienesta vajadzībām. Aktīvisti atzīst savu sakāvi un uz ietves pie bijušā velotreka izveido pagaidu piemiņas zīmi.

Ar augsta spiediena ūdens strūklu uz ietves pie bijušā velotreka “Marss” un vēlāk iecerētā parka iezīmē vārdus “Marsa parks” un gada skaitļus – 1909–2020. Simboliski, jo tieši šogad pavisam pazuda pēdēja cerība šeit izveidot parku un līdz ar to saglabāt daudzus kokus.

Vismaz kādu laiku garāmgājējiem par nu jau bijušo velotreku “Marss” atgādinās uz ietves atstātā zīme. Tā nebūs mūžīga, jo veidota dabai draudzīgā veidā, ar ūdeni attīrot ietvi.

Pie bijušā Marsa velotreka atstāj gaistošu zīmi. 2020. gada 25. septembris.

Cīņa par koku saglabāšanu bijušā velotreka “Marss” teritorijā sākās ziemā, kad tapa zināms – ir dota atļauja koku izciršanai un nekāda parka nebūs. Koku ciršanas atļauja tika izsniegta bez sabiedriskās apspriešanas, būvatļauja nebija redzama publiskajos reģistros. Lielā slepenībā šeit tika lemts būvēt jauno Valsts drošības dienesta ēku. Šodien žogam otrpus redzams tukšums – koku vairs tikpat kā nav. Daži pamesti bluķi un ķerras.

"Šodien mēs savācāmies, lai uzliktu punktu uz “i”, un lai paziņotu, ka mēs visas aktivitātes esam arī izbeiguši un vairs neturpināsim. Mēs esam zaudējuši cīņu par šo parku, bet mēs esam arī daļēji uzvarējuši, jo mēs esam politiķiem parādījuši, ka šādi pieņemt lēmumus nav okei. Es domāju, ka nākamreiz valsts iestādes padomās divreiz, vai viņas var pieņemt lēmumus, nepaprasot tautai," saka Marsa parka aktīviste Gunita Piterāne.

Tobrīd šādu informāciju prasīt esot liedzis likums.

Pie bijušā Marsa velotreka atstāj gaistošu zīmi. 2020. gada 25. septembris.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt