1:1

1:1 Gundars Rēders: Anete Bendika

1:1

1:1 Gundars Rēders: Kārlis Vērdiņš

1:1 Gundars Rēders: Anete Bendika

Aktīviste: Pašvaldībai vajadzētu pienest klāt palīdzību ģimenēm, kur aug bērni ar invaliditāti

Pašvaldībai vajadzētu pienest klāt palīdzību ģimenēm, kuras audzina bērnus ar smagu invaliditāti, nevis turpināt praksi, kad cilvēkiem ir ilgi palīdzība jāmeklē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" teica aktīviste, bērna ar īpašām vajadzībām mamma Anete Bendika.

Viņa stāstīja, ka bērna ar īpašām vajadzībām ienākšana ģimenē ir liels šoks. Pašvaldībai ir liela loma palīdzības sniegšanā. Bendika salīdzināja to ar vilciena noskriešanu no sliedēm, kurš  jāuzliek atpakaļ, lai ģimene pati varētu turpināt ceļu.

"Nevis tikai nedaudz pastum, kas varētu būt mazs naudisks atbalsts. Pakalpojumi ir tie, kas palīdz praktiski," stāstīja sieviete.

Nozīmīgi ir dienas centri, kā arī psihologa pakalpojumi vecākiem. Pašlaik vecāki ir panākuši, ka tiek nodrošinātas 10 reizes pie psihologa, bet, pēc Bendikas teiktā, tas ir piliens jūrā.

Tāpat arī dienas centru piedāvājums nav pietiekami pieejams un kvalitatīvs. Bendika aicināja skatīties aiz papīriem uz Rīgā esošajiem dienas centriem. 

Arī gadījumos, kad ģimenē ir bērns ar ļoti smagu invaliditāti, risinājuma nav. Šo bērnu vecāki dzīvo ļoti lielā izolētībā.

Bendika norādīja: ir jāmaina padomju laiku domāšana, ka cilvēki ar invaliditāti nevar iesaistīties sabiedrībā.

KONTEKSTS:

Latvijas Radio, Latvijas Televīzija un pētnieciskās žurnālistikas centrs „Re:Baltica” organizēja sižetu sēriju „Mūžīgie bērni”. Tajā stāstīja par problēmām, ar kurām saskaras ģimenes, kurās aug bērni ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. 

Projektā atklātas daudz nepilnību gan atbalsta personu pieejamībā, gan arī birokrātijas labirinti un vēl virkne citu problēmu. Ar aicinājumu labot esošās nepilnības sabiedriskie mediji atbildīgajām amatpersonām iesnieguši atklātu vēstuli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti