Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Tilta efekts» – pacienti nāk paši

Jauniešiem sava Saeima

Aktīvi un politikā ieinteresēti jaunieši pulcējas uz 9. Jauniešu Saeimu

Jauniešiem piektdien, 26. aprīlī, bija iespēja iejusties parlamentāriešu ādā. Jauniešu Saeima jau  devīto gadu  pulcē 100 jauniešus ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm, kuri nav vienaldzīgi par notiekošo un vēlas nākotnē savu dzīvi saistīt ar valsts pārvaldi.

Lai kļūtu par jauniešu Saeimas deputātu, jāpiesaka savas idejas iepriekš. Un tad gluži kā īstās vēlēšanās paši jaunieši izvēlas savus pārstāvjus. Jaunajam parlamentārietim jābūt vecumā no 15 līdz 20 gadiem, jo no 21 gada, lai noslēgtu darba līgumu ar Saeimu, jāpiedalās vēlēšanās un jāmāk pārliecināt plašāku vēlētāju skaitu. 

Dāvids Rubens no Rudzātu vidusskolas jau plkst.5 no rīta devies ceļā,

un viņam ir pavisam konkrēts ierosinājums īstās Saeimas deputātiem - ļaut Eiropas Parlamenta vēlēšanās balsot jau no 16 gadu vecuma.

"Šāda prakse jau ir Austrijā un Maltā, un tur vēlētāju aktivitāte ir kāpusi," saka Rubens.

Vairākiem jauniešiem  izdevies pārliecināt vienaudžus ne reizi vien, un Jauniešu Saeimā iekļūts jau trešo reizi.

Ralfs Jānis Bērzkalns uzsver, ka savu dzīvi vēlas saistīt ar Latvijas politiku: "Es redzu Latvijā politisko kadru trūkumu, kas ietekmē visu valsts politiku."

Daudziem no jaunajiem parlamentāriešiem pēc mēneša gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas būs pirmās vēlēšanas dzīvē. Bet tie, kam vēl nav tiesību vēlēt, sola aktīvi mudināt vienaudžus nepalikt malā un doties balsot. 

Tam, ka no Jauniešu Saeimas nākušajiem deputātiem ir iespēja arī vēlāk tikt ievēlētiem parlamentā, apliecina pašreizējās Saeimas deputāts Mārtiņš Šteins ("Attīstībai/Par!"). Viņš savulaik arī bijis Jauniešu Saeimā.

Šogad nākotnes politiķa titulu ieguva Dmitrijs Baburgs, Eduards Liepiņš, Rodijs Ronis un Ričards Edijs Štibe. Tie ir jaunieši, kuri, projekta ietvaros strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību jauniešu parlamenta deklarāciju projektu apspriedē un pilnveidē.

9. Jauniešu Saeimas darba kārtība pieejama tās mājaslapā. 26. aprīlī parlamentā jaunieši strādā četrās nozaru komisijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti