Akcijas «Ukrainas kara bērni» rīkotājs: Svarīgi saprast, kā tieši bērniem vislabāk palīdzēt

Lai akcija „Ukrainas kara bērni” sasniegtu savu mērķi - palīdzēt karā Austrumukrainā cietušajiem bērniem, svarīgi ir saprast, kas tieši viņiem būtu visvairāk nepieciešams, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Labrīt” sestdienas rītā sacīja viens no šīs akcijas rīkotājiem, uzņēmējs Jānis Bankovičs.

Viņš norādīja, ka rudenī, kad Latvijā ieradīsies bērni no Ukrainas, ir jāzina, vai labāk ir dzīvot ģimenēs, kas viņus ir gatavas uzņemt, vai arī rehabilitācijas centrā, vai arī var apvienot abus variantus.

„Runājot ar speciālistiem [ārstiem, psihologiem], radās doma, ka daļa bērnu varētu dzīvot ģimenēs,” sacīja Bankovičs. „Mums svarīgi ir saprast un izprast, kas bērniem ir labākais,” viņš piebilda. Tomēr ir zināms, ka neviens vien rehabilitācijas centrs ir gatavs uzņemt karā cietušos bērnus.

Paredzams, ka bērnus, kuri brauks uz Latviju, noteiks sociālās organizācijas Ukrainā.

Bankovičs atzina, ka akcijā pagaidām ir iegūti 57 000 eiro. Tie ir ziedojumi gan no Rotari klubiem Latvijā un ārzemēs, gan arī no šajās organizācijās neesošiem uzņēmumiem. Vēl daudzi uzņēmumi ir palīdzējuši nevis ar naudu, bet gan darbu, sakariem un zināšanām, piemēram, ziedojot produktus vai sniedzot pakalpojumu bez maksas.

Uzrunāto uzņēmēju attieksme parasti bijusi pozitīva. „Vismaz no tiem, kurus es draudzīgi uzrunāju, (..) vienmēr bija pozitīva attieksme,” saka Bankovičs, noraidot iespēju, ka kāds būtu atteicis tāpēc, ka baidījies sabojāt attiecības ar Krievijas uzņēmējiem.

Viņš stāsta, ka ideja palīdzēt bērniem Latvijas Rotari klubā radās, vērojot karadarbību un apzinoties, ka tieši bērni ir cietuši visvairāk. „Viņiem ir sagandēta, nozagta bērnība. Viņi nevar normāli iet skolā, rotaļāties, sportot vai nodarboties ar pašdarbību – viņiem ir jābaidās no kara šausmām. Un, kas pats šausmīgākais – viņu tēvi, vectēvi vai brāļi iet bojā vai tiek sakropļoti,” saka Bankovičs, piebilstot, ka Rotari klubā ir pilsoniski aktīvi cilvēki, kuru nolūks un darbības moto tieši ir palīdzēt citiem.

Vaicāts, vai pēc jūlija sākumā notikušā koncerta šai akcijai būs turpinājums, Bankovičs atteica, ka tas ir atkarīgs no dažādiem apstākļiem – galvenokārt no norisēm Ukrainā un tā, vai tur notiks karadarbība.

UNICEF dati liecina, ka no 5 miljoniem Ukrainas iedzīvotāju, kuri cietuši no Krievijas agresijas Donbasā, 1,7 miljoni ir tieši bērni. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem uz šī gada 1.maiju karadarbības rezultātā Donbasā bojā gājuši 68 bērni, 167 bērni tikuši ievainoti, vismaz 150 tūkstoši bijuši spiesti pamest savas mājas Krievijas okupētajā Donbasā, pārceļoties uz drošākiem Ukrainas reģioniem. Tūkstošiem Ukrainas bērnu kļuvuši par bāreņiem, zaudējot vienu vai abus vecākus.

Kā vēstīts, akcijas "Kara bērni" koncertā piedalījās Inese Galante, Sonora Vaice, Sergejs Jēgers, Armands Siliņš, Kārlis Lācis, Katrīna Paula Felsberga, Oleksijs Demčenko (Ukraina), Arturs Maskats, dzejniece Liāna Langa, Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara", jauniešu koris "Kamēr...", diriģenti Aira Birziņa, Jānis Liepiņš un Atvars Lakstīgala.

Koncerta ieraksts būs skatāms Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā 11.jūlijā plkst. 21.20. Tam paralēli lsm.lv būs skatāma arī diskusija par to, kas šobrīd notiek Ukrainā un kā saziedotie līdzekļi tiks izmantoti.

Jau esam vēstījuši par maijā uzsākto akciju "Kara bērni" - labdarības iniciatīvu ar mērķi izprast traģēdiju Ukrainā un vākt ziedojumus Ukrainas karā cietušajiem bērniem un viņu rehabilitācijai Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt