Pusdiena

Par NEPL vadītāju ievēlēta līdzšinējā pienākumu izpildītāja Aija Dulevska

Pusdiena

Pārtraukta tiešā vilcienu satiksme starp Dāniju un Zviedriju

Atbalsta ieceri atļaut laulību reģistrāciju arī pie notāra

Akceptē ieceri atļaut laulību reģistrēt arī pie notāra

Ministru kabineta komiteja pirmdien, 4.janvārī, atbalstījusi grozījumus likumdošanā, kas turpmāk ļaus reģistrēt laulību arī pie zvērinātiem notāriem un arī bez liecinieku klātbūtnes. Ar šiem grozījumiem to autore, Tieslietu ministrija, iecerējusi palielināt laulību skaitu, tomēr iecere jau ir izraisīju pašvaldību pretestību.

Ar Tieslietu ministrijas sagatavoto jauno regulējumu, kurš turpmāk ļaus reģistrēt laulību arī pie notāra, ir iecerēts veicināt laulību reģistrāciju skaitu sabiedrībā, tādējādi, ministrijas vārdiem, stiprinot ģimenes institūtu.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) uzskata, ka daļēji šāds risinājums ļaujot arī mazināt nepieciešamību pēc partnerattiecību reģistrācijas iespējas un daudzas pazīmes šobrīd sabiedrībā liecinot par to, ka šāds risinājums sabiedrībai ir nepieciešams.

"Mēs piedāvājam paplašināt ikviena tiesības reģistrēt laulību ne tikai dzimtsarakstu nodaļā, ne tikai izbraukuma ceremonijās dzimtsarakstos, ne tikai pie garīdznieka viņa atbilstošajā tradicionālajā konfesijā, bet arī pie zvērināta notāra. Šāda tiesību paplašināšana tieši saistīta ar to, ka daudziem cilvēkiem to izšķirošo lēmumu bieži vien ir grūti pieņemt tieši informētības un nezināšanas dēļ," teica ministrs.

Lielā mērā iecere ir balstīta uz Igaunijas pieredzi, kur līdzīga risinājuma ieviešana ir guvusi sabiedrības atsaucību. Tiesa, viena no iesaistītajām pusēm, pašvaldības, kuru pārziņā ir dzimtsarakstu nodaļas, atklāti apšauba šīs ieceres lietderību, norādot - ja, ieviešot laulību reģistrāciju pie notāra, samazinātos dzimtsarakstu nodaļās reģistrēto laulību skaits, tad iecerētās izmaiņas būtu bezjēdzīgas. 

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības pārstāves Vinetas Reiteres teiktā, no pašvaldību interešu viedokļa pārmaiņas būtu vērtējamas kā pieņemamas tikai tad, ja arī dzimtsarakstu nodaļu pilnvaras tiktu paplašinātas un tām tiktu piešķirtas tiesības arī šķirt laulības.

Jāpiebilst, ka grozījumi paredz iespēju atteikties no liecinieku obligātas klātbūtnes laulības reģistrācijas procesā, jo mūsdienās šādai prasībai vairs neesot juridiska pienesuma, tas ir vēsturisku tradīciju jautājums. Liecinieku aicināšana tiek atstāta to personu ziņā, kuras vēlas izmantot šo simbolisko iespēju, norāda Tieslietu ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti