Rīta Panorāma

Orānija – nošķirta kopiena Dienvidāfrikā

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Intu Palkavnieci, VUGD pārstāvi

Intervija ar Normundu Garbaru

Aizvien pieaug noķerto nelegālo robežas šķērsotāju skaits

Šogad Valsts robežsardze jau aizturēja 101 cilvēku no trešajām valstīm, kuri mēģināja nelegāli šķērsot Latvijas robežu, un tas ir gandrīz tikpat daudz kā visa pagājušā gada laikā, kad aizturēti 106 cilvēki, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars.

Viņš sacīja, ka līdz vasaras sākumam bija skaitliski mazāk centienu nelegāli šķērsot robežu, bet jūnijā un jūlijā “bija karsti ne tikai tiešā nozīmē”.  

Pēdējo nedēļu laikā ir aizturētas vairākas Vjetnamas pilsoņu grupas, kā arī šogad otra skaitliski lielākā Irākas pilsoņu grupa.

Zināms nelegālās migrācijas risks bija arī līdz 15. jūlijam Krievijā notikušais Pasaules futbola čempionāts, šis risks saglabāsies vēl arī pēc  čempionāta beigām. Turklāt, prognozes, ka tieši šis pasākums var tikt izmantots nelegālai imigrācijai uz Eiropas Savienības valstīm, ir apstiprinājušās.

Valsts robežsardze pēdējā mēneša laikā robežkontroles punktos ir konstatējusi un nodevusi atpakaļ Krievijai 15 trešo valstu pilsoņus (Senegāla, Maroka, Pakistāna, Nigērija, Gana, Bangladeša), kuri kā ieceļošanas vīzu, lai iekļūtu Krievijā, izmanto personalizētos Pasaules futbola čempionāta apmeklētāja dokumentus (FAN ID karti), savukārt tālāk, papildus izmantojot viltotas Šengenas valstu vīzas vai uzturēšanās atļaujas, nelikumīgi mēģina ieceļot Eiropas Savienībā.

Līdzīgus gadījumus ir konstatējuši arī Lietuvas, Igaunijas un Somijas kolēģi un kopumā novērsta vairāk kā 150 trešo valstu pilsoņu nelikumīga ieceļošana Eiropas Savienībā, informēja Robežsardze.

Garbars stāstīja, ka liels notverto robežas šķērsotāju skaits ir arī aprīkotās robežas rezultāts. Uz robežas ar Krieviju jau ierīkots žogs gandrīz 170 kilometru garumā no kopumā 283 kilometru Latvijas – Krievijas robežjoslas.

Tāpat robežsardzei ir papildināts tehniskais aprīkojums, “esam kļuvuši efektīvāki”, jo vairs nav ziņojumu no Lietuvas vai Polijas kolēģiem, ka “kāds mums tika garām”, kā tas bija 2016. un 2017.gadā, atzina Garbars.

Viņš gan teica, ka robežsardzei nopietni trūkst darbinieku, un pašlaik papildu darbs nozīmē virsstundas esošajiem robežsargiem, un šobrīd jau izlietoti 92% no šogad virsstundām paredzētā finansējuma.

Kopumā robežsardzei trūkst aptuveni 230 cilvēki, norādīja Garbars. Lai pieņemtu darbā robežsargus, nepieciešams papildu finansējums – pirmajā gada aptuveni viens miljons eiro, un nākamajos divos gados 2-3 miljoni gadā. Robežsardze arī iepriekš lūgusi papildu finansējumu jaunajām štata vietām un plāno to darīt arī nākamā gada budžetā, sacīja Garbars.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti