Aizvien pastāv nabadzības risks viena vecāka ģimenēm

Aizvien pastāv nabadzības risks viena vecāka ģimenēm, piektdien, 27. oktobrī, konferencē „Nacionālais attīstības plāns 2020 – pusceļā: Vai Latvija sasniegs izvirzītos mērķus” sadaļā, kas veltīta labklājībai, demogrāfijai un nevienlīdzībai, teica Pārresoru koordinācijas centra konsultante Sigita Sniķere.

Tomēr uzlabojumi šajā jomā ir. Arī mērķi, kas attiecas uz nabadzības riska mazināšanu daudzbērnu ģimenēm, ir īstenojušies. Nabadzības risks bērniem kopumā dažādos Latvijas reģionos ir ļoti atšķirīgs.

Pārresoru koordinācijas centra konsultante Sigita Sniķere par nabadzības risku LatvijāAnnija Petrova
Piemēram, Latgalē un Vidzemē šis risks ir apmēram divas reizes lielāks nekā Kurzemē. „Kādas tad ir vājās vietas? Ja mēs skatāmies uz demogrāfijas jomu, tad pirmām kārtām jāatzīmē nabadzības risks viena vecāka ģimenēs, kas joprojām, neskatoties uz samazinājumu, ir augsts. Šeit būtu meklējami vēl papildu risinājumi šai mērķa grupai,” norāda Sniķere.

“Otrkārt, arī ņemot vērā situāciju īpaši reģionos un rādītājus par grūtnieču aprūpi, proti, to grūtnieču īpatsvaru, kas uzskaitē stājas novēloti, īpaši atsevišķās pašvaldībās, būtu jāfokusē uzmanība arī uz ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību gan bērniem, gan grūtniecēm. Trešais - noteikti ir darba un ģimenes dzīves savienošanas risinājumi tā saucamajai „sendviča paaudzei” jeb 30-40 gadus veciem cilvēkiem, kas vienlaikus rūpējas gan par saviem mazajiem bērniem, gan arī par saviem vecākiem. Ņemot vērā, ka dzimstība jau tiek atlikta un vairāk ir 30 gados un tuvojoties 40 gadu robežai, tad šī „sendviča paaudze” un riski, kas ir saistīti – faktiski jāapvieno iespējas rūpēties gan par bērniem, gan par vecākiem – tie pieaug,” skaidro Sniķere.

Viņa norāda, ka tas neprasa lielus fiskālos ieguldījumus, jāskatās, kā uzlabot elastīga darba iespējas, attālināta darba laika iespējas kaut vai publiskajā pārvaldē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt