Dienas ziņas

Valmierā atklāta Vidzemes inovāciju nedēļa

Dienas ziņas

"Kilograms kultūras" – autobusa pieturai

Aizvien biežāk nolietotās riepas izsviež ceļmalās

Aizvien biežāk nolietotās riepas izsviež ceļmalās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kopš pagājušā gada nodot riepas utilizācijai bez maksas vairs nevar ne autoservisos, ne dalīto atkritumu laukumos. Tendence rādot, ka lielākā daļa klientu izvēloties tās ņemt līdz pat tad, ja braukšanai tās nav derīgas, un tad diemžēl aizvien biežāk tās nonāk nevis šķūnīšos vai garāžās, bet gan ceļmalās.     

Lielāku klientu pieplūdumu riepu maiņas servisi gaidot pēc pāris nedēļām, tikmēr ceļmalās pavasaris jau sācies. Bauskas šosejas malā Elejā izsviestas 13 riepas.

Iepakojums liecina, ka tās no servisa aizvestas aptuveni divdesmit kilometrus.  Darbiniekus tas gan nepārsteidz, jo dažkārt gadījies, ka nolietotos auto zābaciņus neapzinīgie vadītāji izmetot vien pāris metru aiz servisa vārtiem.

“Kopš ir ieviesta maksa par riepu utilizāciju, 80% - 90% klientu savāc riepas līdz ņemšanai uz mājām, garāžām, šķūnīšiem un neatstāj uz utilizāciju, jo kopš pagājušā gada cena par utilizācija ir, sākot no 2 eiro par vienu riepu,” stāsta “Mārtiņa riepu servisa” vadītājs Edgars Būčiņš.

Jelgavas pilsētā un novadā reģistrētas vairāk nekā 26 000 tehniskā kārtībā esošas vieglās automašīnas. Tas nozīmē, ka apritē ir vairāk nekā 100 000 riepu.

Cena, kas jāsamaksā klientam, atstājot vecās riepas utilizācijai, visos uzrunātājos autoservisos ir līdzīga, gluži tāpat kā tendence tās paņemt līdzi.

“Lielākā daļa ir nolietotas, tādas, ka jāmet ārā. Droši vien jau [klienti tās izmet] mežmalā,” atzīst SIA''Dz Automeistars'' pārstāvis Ģirts Ēversons.

Kopš par riepu nodošanu jāmaksā, arī uz dalīto atkritumu laukumiem tās vedot maz, bet tikai pārdesmit metru aiz šķirošanas laukuma žoga atkal kārtējā izmesto riepu kaudze.

Atkritumu izmetējiem draud bargs sods. Fiziskām personām no 70 līdz 1000 eiro, bet juridiskām no 280 - 2100 eiro.

Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās pārvaldes Kontroles daļas vadītāja Evita Beitlere atzīst - protams, ja dienests saņem informāciju, ka ir izmestas riepas, tas noteikti vēršas “pie zemes īpašnieka un arī policijā, lai noskaidrotu, vai nevar identificēt vainīgo personu, bet viennozīmīgi atbildīgs ir zemes īpašnieks”.

Zemes īpašniekam gan naudas sods tiekot piemērots vien tad, ja teritorija nav sakārtota norādītajā laikā.  

“Lielākoties mēs tad nevēršamies ar protokolu pret zemes īpašnieku, jo viņš jau tā ir cietējs, jo viņam ir jāsavāc šie izmestie atkritumi,” stāstīja Beitlere.

Riepu izsviedējiem gan derētu atcerēties, ka, piemēram, “Latvijas Valsts ceļiem” piederošā teritorijā izsviestās auto riepas būs jānodod utilizācijai par uzņēmuma līdzekļiem, tādējādi samazinot finansējumu ceļu sakārtošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti