Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bagātīgs gads «OPEN radošajiem centriem»

Aizvadīts sasniegumu pilns gads radošajos centros «Open» riska grupas jauniešiem

Sarežģītos apstākļos paveikts vairāk, nekā plānots. Tā šogad var teikt tikai retais. Viens no viņiem ir Edijs Klaišis, kurš ar labdaru palīdzību gada sākumā atvēra “Open” radošo centru. Centrs paredzēts kā vieta, kur pusaudži un jaunieši, kuri jūtas lieki pašu ģimenēs, varētu lietderīgi pavadīt brīvo laiku un neiesaistītos veselībai un dzīvībai bīstamās izklaidēs.

Dienu pēc Jāņiem galvaspilsētā, Ludzas ielā, durvis vēra otrais “Open” radošais centrs, kur ikdienu var pavadīt jaunieši no riska grupas ģimenēm. Aizvadītajos mēnešos kopš atklāšanas centrā daudz kas mainījies. Tam tagad ir savi regulāri apmeklētāji – jaunieši, kas šeit pavada brīvo laiku un paši uzlabo centra vizuālo noformējumu.

“Mums te ir jauniešu apzīmēts galds. Mums te ir aplīmēts galds, tie galdi bija vienkārši drausmīgi. Vislielākās izmaiņas būs te – būs improvizēta sporta zālīte. Viena ģimene pieteicās to gan savest kārtībā, gan iekārtot,” stāstīja Edijs Klaišis.

Covid-19 pandēmijas laikā centros nevar notikt nodarbības un meistarklases. Tā bija liela izšķiršanās – laist vai nelaist jauniešus te iekšā ārkārtējās situācijas laikā. Edijs Klaišis nolēmis ļaut jauniešiem te uzturēties, ja viņi apsola ievērot drošības noteikumus.

“Ja es viņiem neļautu šeit nākt, viņi klaiņotu ap “Origo”,” lēmumu pamatoja Edijs Klaišis, atzīmējot arī:

“Ļoti daudzi uzskata šos riska grupas jauniešus par ļoti bezatbildīgiem. Es varu pateikt, ka esmu pārliecinājies, ka tā nebūt nav.”

“Tad, kad viņiem tika pateikts, ka ir jālieto šīs maskas (atbalstītājs iedeva gan maskas pietiekami daudz, gan dezinfekcijas līdzekļus) – esmu negaidot iebraucis centrā un es pateikšu godīgi, es biju ļoti pārsteigts, ieraugot, ka viņi sēdēja maskās,” stāstīja Klaišis.

Ludzas ielas “Open” centrs bija otrais. Pats pirmais tapa Āgenskalnā. Pirms pusgada ar lielu piesardzību Edijs Klaišis minēja, ka gribētu šogad atvērt centru jauniešiem vēl divās Latvijas pilsētās.

Un tas ir noticis ne vien divās, bet vēl trīs pašvaldībās – arī Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī.

Pašlaik centrus pastāvīgi apmeklē 58 tā sauktie riska grupas jaunieši. Un risks nav saistīts tikai ar trūcīgiem apstākļiem, bet arī turīgām ģimenēm, kas savus pusaudžus pametušas novārtā.

Edijs Klaišis plāno iesākto turpināt ar vēl jaunu centru atvēršanu. 2021. gada sākumā tāds būšot arī Valmierā un drīz pēc tam Bauskā. Arī dažas pašvaldības iesaistījušās centra atbalstā, palīdzot nodrošināt telpas.

Klaišis vairākkārt norāda – bez palīgiem, ziedotājiem un atbalstītājiem nebūtu iespējams nekas no izdarītā.

Ziedotāji sadāvinājuši arī kaudzēm saldumu, lai jaunieši, kas apmeklē centrus papildus ikdienai, svētkos saņemtu papildu uzmundrinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt