Aizvadītajā nedēļā Covid-19 saslimstība pieaugusi par 1,2%; slimnīcās 27% kāpums 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aizvadītajā nedēļā, no 19. līdz 25. septembrim, Latvijā par 1,2% pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Kopumā aizvadītās nedēļas laikā Latvijā reģistrēti 8470 jauni Covid-19 gadījumi. 

Infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) 1,06 norāda uz lēnāku infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.

Par 27% pieaudzis pacientu skaits stacionāros,

 un ik dienu tiek stacionēti vidēji 48 cilvēki.

Kopumā pašlaik stacionāros ārstējas 435 Covid-19 pacienti, tajā skaitā 153 ar pamatdiagnozi, un četriem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Iepriekšējās nedēļas laikā samazinājās Covid-19 gadījumu skaits vecuma grupā 0 līdz 19 gadi. Bet visās pārējās vecuma grupās novērojams jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums.

Lielākais jaunatklāto gadījumu pieaugums konstatēts Zemgalē un Latgalē.

Eiropas Savienībā šobrīd novērojams neliels jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums.

SPKC arī vērsa uzmanību, ka līdzīgi kā katru rudeni turpmākajās nedēļās palielināsies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijas slimībām. Tādēļ ir būtiski vecākiem būt atbildīgiem un slimības simptomu gadījumā – ja ir klepus, iesnas, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra utml. – nevest bērnu uz izglītības iestādi, bet atstāt mājās un sazināties ar ģimenes ārstu.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Savukārt septembra vidū atkal vērojams saslimstības pieaugums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti