Aizvadītajā nedēļā ar Covid-19 inficēto skaits pieaudzis 16 pašvaldībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aizvadītās nedēļas laikā ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits ir pieaudzis 16 pašvaldībās - visvairāk Krāslavas novadā, liecina aģentūras LETA aprēķini pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem.

Krāslavas novadā svētdien ir reģistrēti 82 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 ir inficējušies pēdējo 14 dienu laikā, kas ir par gandrīz 60% vairāk nekā pirms nedēļas, kad bija reģistrēti 52 inficētie.

Par vairāk nekā 30% saslimušo skaits nedēļas laikā ir palielinājies Balvu novadā un Rēzeknē. Balvu novadā pašlaik ir 42 saslimušie, kas ir par 11 iedzīvotājiem vairāk nekā pirms nedēļas, bet Rēzeknē inficēto skaits ir pieaudzis no 37 līdz 49.

Citās pašvaldībās pagājušajā nedēļā bijis nebūtisks saslimušo skaita pieaugums. Atšķirībā no iepriekšējām nedēļām, cilvēku skaits, kas inficējies ar Covid-19, pieaudzis virknē lielo pilsētu - bez Rēzeknes arī Liepājā, Daugavpilī un Jelgavā.

Savukārt vislielākais inficēto skaita kritums ir bijis Cēsu novadā. Svētdien tur reģistrēts 21 iedzīvotājs, kuram pēdējo 14 dienu laikā ir atklāta inficēšanās ar Covid-19, un tas ir par 53% mazāk nekā iepriekšējā svētdienā.

No lielajām pilsētām inficēto skaita kritums bija Ventspilī, Jūrmalā un Rīgā.

Rīgā nedēļas laikā saslimušo skaits ir samazinājies par 9%. Galvaspilsētā svētdien ir reģistrēti 811 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 inficējušies iepriekšējo 14 dienu laikā.

Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 Latvijā pašlaik ir Krāslavas novadā - 14 dienu saslimstība ar Covid-19 uz 100 000 iedzīvotāju aizvadītās dienas laikā tur bija 382,1 gadījums, seko Preiļu novads ar 238,7 gadījumiem un Balvu novads ar 220,9 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība Latvijā kopumā ir samazinājusies līdz 125,1 gadījumam uz 100 000 iedzīvotāju, un šis līmenis tiek pārsniegts 17 Latvijas pašvaldībās.

Bez minētajām pašvaldībām saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks nekā valstī vidēji ir arī Daugavpilī, Rēzeknē, Līvānu, Augšdaugavas, Valkas, Dienvidkurzemes, Ādažu, Alūksnes novadā, Jelgavā, Gulbenes novadā, Rīgā, Limbažu, Rēzeknes un Jēkabpils novadā.

Savukārt viszemākā saslimstība ir Saulkrastu, Varakļānu un Ventspils novadā, kur saslimušo iedzīvotāju skaits nepārsniedz piecus un tādēļ precīzs to skaits pat netiek atklāts.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Visvairāk saslimušo pašlaik ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem. Šajā vecuma grupā pēdējo 14 dienu laikā ir inficējušies 422 Latvijas iedzīvotājs. Seko iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 69 gadiem, kurā iepriekšējo divu nedēļu laikā reģistrēti 383 saslimušie ar Covid-19.

Kopumā Latvijā pašlaik ir 2368 iedzīvotāji, kuriem pēdējo divu nedēļu laikā ir konstatēta inficēšanās ar Covid-19.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti