Aizvadītajā diennaktī nedaudz samazinājies kūlas un meža ugunsgrēku skaits

Lai arī aizvadītajā diennaktī kopumā bijis visai ievērojams ugunsgrēku skaits, samazināties sākuši tieši kūlas un meža ugunsgrēki, kas galvenokārt skaidrojams ar jaunās zāles strauju augšanu.

Kopumā ugunsdzēsēji aizvadītajā diennaktī saņēma 105 izsaukumus, no tiem 70 izsaukumi bija uz ugunsgrēkiem.

“Nedaudz samazinājies kūlas ugunsgrēku izsaukumu skaits; aizvadītajā diennaktī mums bija 38 izsaukumi un desmit izsaukumi uz meža ugunsgrēkiem. Kūlas un meža ugunsgrēki nosacīti nedēļas nogalē nav bijuši tie noteicošākie skaita palielinājuma ziņā,” pastāstīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola.

Esot ļoti daudz sadzīvisku negadījumu, kur vajadzīga ugunsdzēsēju palīdzība.

Nedaudz samazinājies meža un kūlas ugunsgrēku skaitsBaiba Kušķe

  “Piemēram, vakar mēs izglābām cilvēku no dzīvokļa, kur bija izcēlies nosacīti neliels ugunsgrēks: cilvēks bija devies atpūsties un aizmirsis, ka uz ieslēgtas plīts ir atstājis gatavojamies ēdienu. Līdz ar to varēja notikt liela nelaime, jo bija izveidojies liels piedūmojums, ko bija pamanījuši kaimiņi, izsaukuši ugunsdzēsējus, un līdz ar to mums bija iespējas cilvēku izglābt,” teica Vītola.

  Viņa uzsvēra – lieki piebilst, ka šajā dzīvoklī nebija dūmu detektora, kas būtu palīdzējis nelaimi novērst savlaicīgāk. 

  Citi ugunsgrēki esot bijuši salīdzinoši nelieli, lielākais no tiem – meža ugunsgrēks Tukuma pusē, kur dega vairāki hektāri meža, un kūlas ugunsgrēks Demenes pagastā.

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti