Aiztur PVN shēmotāju grupējumu – graudu un plastikāta granulu pārdevējus

Saistībā ar iespējamo izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu Valsts ieņēmumu dienests (VID) aizturējis piecas personas. Kriminālprocesā par aizdomās turētām atzītas kopumā sešas personas. Grupējuma kodolu veidoja trīs cilvēki, kas veica reālu uzņēmējdarbību - pārdeva graudus un plastikāta granulas.

VID informē, ka kriminālprocess šajā lietā sākts šā gada septembrī. Šomēnes noziedzīgās shēmas dalībnieku dzīvesvietās, transportlīdzekļos, birojos veiktas 17 kratīšanas Rīgā un Rīgas, Limbažu, Jēkabpils rajonos.

Kratīšanu laikā organizētā grupējuma dalībnieks veica pretdarbību, mēģinot iznīcināt pierādījumus, taču pretdarbība novērsta un pierādījumi netika iznīcināti.

VID norāda, ka grupējums 2016.gada laikā veica fiktīvu darījumu ķēdes, lai izvairītos no nodokļu nomaksas un legalizētu noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Fiktīvo darījumu ķēdē iesaistīti aptuveni 30 gan reāli strādājoši, gan fiktīvi uzņēmumi.

Grupējuma kodolu veidoja trīs personas, kas veica reālu uzņēmējdarbību, ievedot no Lietuvas un Igaunijas preces, kuras realizēja Latvijā.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka no Eiropas Savienības valstīm ievesta divu veidu prece – lopbarības graudi un to produkti, kurus piegādāja pārstrādes uzņēmumam un zemnieku saimniecībai, kā arī plastikāta granulas, kuras piegādāja plastmasas izstrādājumu ražotājiem.

Graudu ievešana galvenokārt notika no 2016.gada februāra līdz jūnijam, bet jūlijā tā pārtraukta, jo šajā jomā ieviesta reversā PVN maksāšanas kārtība, norāda VID.

Shēmas klienti savos PVN pārskatos iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru,  iegūstot tiesības veikt PVN priekšnodokļa atmaksu.

VID skaidro, ka, tuvojoties PVN deklarāciju iesniegšanas termiņiem, aprēķināts faktiskais apgrozījums un valsts budžetā maksājamais PVN apmērs, sagatavota tabula ar datiem par precēm, ko nepieciešams iepirkt no fiktīvajiem piegādātājiem.

Kriminālprocesā aizturētas piecas personas un četras no tām nogādātas īslaicīgas aizturēšanas birojā. Šobrīd kriminālprocesā sešas personas ir atzītas par aizdomās turētām un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Valsts budžetam nodarīto zaudējumu apmērs vēl tiek precizēts.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti