Aiztur Latvijā visu laiku lielāko koraļļu iežu kravu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Aizvadītā gada nogalē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde aizturējusi visu laiku lielāko koraļļu iežu kravu, kas tranzītā caur Latviju vesta no Ķīnas uz Baltkrieviju bez nepieciešamās atļaujas, ziņo dienests.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Dienests norāda, ka decembra izskaņā Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā bija pieteikta tranzīta procedūra precēm – “koraļļu smiltis un akmeņi akvārijiem”. Kontroles laikā radās aizdomas, ka tiek pārvadāti īpatņi vai to izstrādājumi, kas ir iekļauti 1973. gada Vašingtonas konvencijas par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām.

Saskaņā ar ekspertu atzinumu kravā esošie koraļļu akmeņi atbilduši terminam “koraļļu ieži”, un tos veidojuši akmenskoraļļu jeb mandreporkoraļļu kārtas “Scleractinia” koraļļi. Šīs sugas īpatņu tirdzniecību ierobežo dažādi nosacījumi, piemēram, Eiropas Savienības regula par savvaļas dzīvnieku un augu sugu aizsardzību, reglamentējot to tirdzniecību.

Koraļļu iežu izvešanai no Ķīnas un pārvietošanai tranzītā caur Eiropas Savienību bija jāsaņem Ķīnas attiecīgās uzraudzības iestādes izsniegta eksporta atļauja vai reeksporta sertifikāts, ko kontroles laikā kravas pārstāvis nevarēja uzrādīt.

Izņemtie koraļļu ieži nodoti Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Pavaddokumentos norādītā kravas vērtība - 33 500 ASV dolāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti