Aiztur iedzīvotāju saistībā ar parakstu vākšanu par Latvijas iestāšanos Krievijā

Drošības policija (DP) trešdien aizturējusi kādu Latvijas iedzīvotāju saistībā ar parakstu vākšanu internetā par Latvijas iekļaušanu Krievijā. Par to vēsta DP.

 

Parakstu vākšana notikusi pērn, 17.martā, interneta vietnē avaaz.org. DP sākusi kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikumā teikto par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību un nolūkā iekļaut to vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti.

DP ne tikai aizturējusi Latvijas iedzīvotāju, bet arī veikusi kratīšanu piecos objektos, kur tika izņemta datortehnika un elektroniskie datu nesēji. Izmeklēšanā apstiprināts, ka aizturētais ir saistīts arī ar citām pēdējā laikā sabiedrībā izraisījušām aktivitātēm interneta vidē.

Ziņots, ka pēdējais no tiem notika janvāra beigās, kad internetā parādījās uzsaukumi par Latgales tautas republiku, kam būtu jāatdalās no Latvijas. "Latgales tautas republikas" nosaukums ir radīts atbilstoši "Doņeckas tautas republikas" un "Luhanskas tautas republikas" nosaukumiem Ukrainā, kur Ukrainas austrumos ir iebrukušas Krievijas atbalstīti kaujinieki.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti