Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

EP par Astravjecas AES

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemā izvest atkritumus ir grūtāk

Aizsnigušo piebraucamo ceļu dēļ apgrūtināta atkritumu izvešana Balvu novadā

Piesniguši un slikti tīrīti piebraucamie ceļi līdz viensētām laukos, kā arī daudzdzīvokļu namu pagalmos rada raizes specializētā transporta vadītājiem. Balvu novadā uzņēmums, kas atbild  par atkritumu izvešanu, ar informatīvu kampaņu aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un atkritumu tvertnes novietot pēc iespējas tuvāk lielajiem ceļiem. Līdz šim starpgadījumu nav bijis, tomēr iebraukšana šaurākos ceļu posmos aizvien ir apgrūtinoša.

Balvu novada Naudaskalnā atkritumu savākšanas automašīnai ceļi ir šauri un smagajam transportam grūti izbraucami. Ja pretī brauc cits auto – vietas knapi pietiek, bieži nevar apgriezties un virzāmies atpakaļgaitā  – pieredzē delījās uzņēmuma “Pilsētvides serviss” šoferis Dainis Brūniņš.

“Ir pat braukts pusotrs kilometrs atpakaļgaitā. Braucot atpakaļgaitā, paši redzat, viss ir balts, – bērniem prieks, bet mums ne. Ceļa malas jau tu neredzi,” sacīja Brūniņš.

Lai atvieglotu darbu atkritumu savācējiem, uzņēmums ar informatīviem paziņojumiem aicina iedzīvotājus atkritumu tvertnes izvešanas dienā novietot pēc iespējas tuvāk lielajiem, tīrītajiem ceļiem, citādi atkritumi var palikt neizvesti.

Bērzpils pagastā ceļi tīrīti jau trīs reizes, līdz šim iedzīvotāju sūdzības nav saņemtas. Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja Biruta Bogdane skaidroja: “Mums ir savs traktors pagastam, cenšamies iztīrīt ceļus, un atkritumi tiešām ir aizvesti, pagaidām nav bijušas problēmas. (..) Visām mājsaimniecībām mums it kā nav pienākumus iztīrīt, bet mēs cenšamies palīdzēt invalīdiem un vientuļajiem pensionāriem. Ja paprasa, tad mēs arī iztīrām.”

Situciju raksturoja SIA “Pilsētvides serviss” valdes loceklis Jurģis Ugors: “Ir kādreiz sūdzējušies par kaut kādām slidenākām vietām konkrēti varbūt kaut kādās mazapdzīvotākās vietās. Bet, par laimi, tāda liela iestigšana nav bijusi, vienmēr šoferīši ir tikuši galā.”

Ja tomēr gadās kāds starpgadījums, darbinieki tos fiksē fotografējot, cenšas situāciju risināt arī ar īsziņu un zvanu palīdzību.

“Katrs cilvēks savādāks, daži saprot, daži nesaprot, daži tīra, daži netīra. (..) Ja nav, piemēram, iztīrīts, tad vienkārši neiebraucam, jo pa sniegu mašīna neiet,” norādīja Brūniņš. 

Uzņēmums atkritumus savāc arī Gulbenē, Alūksnē, Cesvainē un Lubānā. Novērots, ka ziemā grūti izbraucami ir ne tikai ceļi līdz viensētām, bet arī atkritumu savākšanas laukumos pie daudzdzīvokļu namiem.

“Rīgā, tas ir, protams, daudz izaicinošāk sniega un automašīnu dēļ, kas tur tiek novietotas. (..) Tas ne tikai atkritumu vedējiem, diezgan izteikti arī ugunsdzēsējiem tā pagalmu lieta ir tāda;  tiem pakalpojumu sniedzējiem, kas mēs esam, – tāda varbūt kopīga dažreiz galvassāpe,” atzina Ugors.

Līdzīgā situācijā specializētais transports nonāk arī pavasarī, jo smagais auto pēc sevis atstāj dziļas risas un bojā piebraucamos ceļus, tāpēc arī turpmāk klienti būs aicināti atkritumu tvertnes novietot pēc iespējas tuvāk lielceļam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt