Dienas ziņas

Sētnieku netrūkst, ja alga laba

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Aizsnigušie ceļi – izaicinājums palīdzībai senioriem

Aizsnigušie ceļi – izaicinājums palīdzībai senioriem laukos

Tas ir izaicinājums, bet ir jātiek galā – tā par aizsnigušajiem ceļiem sacīja Latvijas Samariešu apvienības (LSA) Kurzemes nodaļā. Ik dienas apvienības darbinieki dodas pie vientuļajiem senioriem, kuriem nepieciešama palīdzība dažādos ikdienas darbos, un neierasties noteiktajā dienā nedrīkst. Lielākais sabiedrotais šobrīd ir sniega lāpstas, ar kurām gan tiek attīrīti celiņi lauku sētās, gan no sniega atbrīvotas mašīnas. 

Kopā ar vienu no LSA brigādēm lauku ceļos devās Skrundas televīzija. 

Jau sākusi aust gaisma, un LSA brigāde piestājusi savā pirmajā punktā – te tuvāk lielajam ceļam jānovieto atkritumu konteiners, bet, lai to izdarītu, bez sniega lāpstas neiztikt. Un bez tās šais dienās neiztikt nevienā vietā, tāpēc lāpsta ir katrā mašīnā. Nākamais ir garāks brauciens pie kāda deviņdesmitgadīga kunga. Te samariešu brigāde ir katru darbdienas rītu. 

LSA Skrundas nodaļas darbinieks Aigars Bražis stāsta: "Vienreiz [krāsns] izkuras, piemet otrreiz,  šī vēl silta no vakardienas, tās divas stundas paiet, kamēr izkuras."

Sirmais kungs vēl guļ. Kamēr kuras krāsnis, tiek pagatavotas brokastis, saliktas arī nepieciešamās zāles, jo tās viņš drīkst lietot tikai kāda uzraudzībā. 

LSA Skrundas nodaļas darbiniece Lita Šīmane saka – lai vai kādi laikapstākļi, pie cilvēkiem jāierodas, nedrīkst kādu atstāt bezpalīdzīgā stāvoklī. 

"Telpu uzkopšana, cilvēku mazgāšana, ģērbšana, veļas mazgāšana, sortiments ir liels, kas ir jāizdara. Daudzpusīgiem mums ir jābūt, mums jāmāk gandrīz visu darīt," stāsta Šīmane. 

Ceļš pie Rudbāržu pagasta iedzīvotājas Ausmas Ivanes jau notīrīts, tāpēc te iekļūšana vieglāka. Viņa saka, dēls jau sen mūžībā, mazbērni var ciemoties reti, jo ir ārzemēs. Par dzīvi gan viņa nesūkstās un priecīga par palīgiem. 

"Dikti labi, nezinu, par ko es tā nopelnīju, samarieši dikti labi, meitenes daudz dara, malku ienes, es vairāk nekā nevaru, sirds galīgi beigta ir," pauž Ivane.

LSA darbinieks Bražis atzīst, ka šais dienās nevar paredzēt, kāds ceļš vai iebraukšana būs konkrētajās mājās, bet plānotais grafiks tāpēc cietis nav. 

"Karsti, karsti, kad ar lāpstu jāstrādā, tomēr ir vairākās vietās jāparok, lai līdz tam šķūnītim tiktu vai tie paši ceļgali jāatrok, kur ir jāiebrauc. Vakar kā jau visi, arī mēs dabūjām iestigt, bet veiksmīgi tikām [ārā]. Mēs pārsvarā strādājam pa divi izbraukumā, kamēr viens kaut ko dara, otrs mēģina tikt ārā, ja nesanāk, tad dabū iekavēties," stāsta Bražis.

LSA Kurzemes nodaļā ir 62 darbinieki, kas rūpējas par 520 senioriem. Pavisam ir 14 transporta vienību, gan lielās mašīnas, kurās ir gan duša, gan iespēja izmazgāt veļu, gan arī mazās. 

LSA Kurzemes nodaļas vadītāja Lolita Grīnvalde norāda: "Nezinām, kad ceļi būs notīrīti. Šodien mēs saplānojām, ka lielās mašīnas atstājam pie žoga, braucam tikai ar mazajām mašīnām, tāpēc ka malka, ūdens, pārtika, tās ir lielākās prioritātes šobrīd. Un tas tiek nodrošināts. Izaicinājumi ir, bet tiekam galā."

Šīmane un Bražis otrdien ar dažādiem darbiem palīdzēja 10 lauku mājās, pavisam nobraukti 140 kilometri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti