Dienas ziņas

“Straupe” spēj noturēt piena iepirkuma cenu

Dienas ziņas

Pirmās koka auto modelīšu sacensības Talsos

Inspicē valsts austrumu robežu

Aizsardzības ministrs inspicē austrumu robežu

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ceturtdien apmeklēja austrumu robežu un kopā ar robežsardzes vadību diskutēja par robežsardzes stiprināšanu  un sadarbību ar bruņotajiem spēkiem.

Aizsardzības ministrs ir pārliecināts, ka nepieciešams iegādāties modernāku tehnoloģiju, palielināt robežsargu un karavīru skaitu.  Valsts prezidents neatbalsta karavīru skaita palielināšanu, arī Ministru prezidente nesteidz priekšlikumu atbalstīt, norādot, ka tas vēl ir diskutējams.  

Lai noskaidrotu situāciju uz austrumu robežas, ceturtdien aizsardzības ministrs kopā ar Robežsardzes priekšnieku iepazinās ar robežsargu ikdienas darbu un tehniskajām iespējām. Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) pēdējā laikā darba vizītes uz Latgali dodas regulāri, tas gan iedzīvotājiem nav jāizskata par nopietnu riska faktoru saistībā par iespējamiem draudiem.

„Saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju militārā drauda riski ir zemi, tajā pašā laikā mums ir pašiem jāstiprina sava  ārējā un iekšējā drošība, tas nozīmē, ka ir jāattīsta Nacionālie bruņotie spēki, ir jāattīsta Valsts robežsardze un jāveido sadarbība ar NATO dalībvalstīm,” pauda Raimonds Vējonis.

Latvijas austrumu robežai, kas ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža, ir būtiska loma valsts drošības nodrošināšanai. Robežsargi ir pirmā valsts struktūra, kas reāli ikdienā, veicot dienesta pienākumus, atbild par valsts aizsardzību. Lai to veiksmīgāk varētu izdarīt, nepieciešami vairāki darbi.

„Šodien ir izdevies aktualizēt diskusiju par robežas joslas ierīkošanu, vismaz tajā posmā, kas ir Latvijas - Krievijas robeža, un, protams, es ļoti ceru, ka tas mums izdosies,” atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

„Domājot par nākamā gada budžetiem, es pieļauju, ka mēs varētu cerēt uz pozitīvu lēmumu, ja ne uzreiz momentāni uz šiem 230 cilvēkiem, tad pakāpenisku robežsargu skaita palielināšanu,” sacīja robežsardzes priekšnieks.

Cilvēkresursus vajag palielināt ne tikai robežsardzē, bet arī Latvijas armijā.  

„Līdz 2018.gadam vajadzētu armiju palielināt par diviem tūkstošiem cilvēku, mums ir jāiet uz Zemessardzes skaita palielināšanu no pašreizējiem 8 tūkstošiem vismaz uz kādiem 12 - 13 tūkstošiem zemessargu. Un, protams, mums jāstiprina Valsts robežsardze,” uzsvēra Vējonis.

Pārrunas aizsardzības ministram ar robežsardzes pārstāvjiem notika aiz slēgtām durvīm. Vizīte ministram turpināsies Latgalē arī piektdien.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti