Panorāma

Atkritumus šķiro kūtri

Panorāma

Valsts tomēr daļēji finansēs internātskolas

AM plāno pārņemt īpašumu Skrundā

Aizsardzības ministrija plāno pārņemt īpašumu Skrundā

Lai meklētu iespējas, kā pēc skolas likvidēšanas nākamā gada martā izmantot Oskara Kalpaka Rudbāržu sākumskolas telpas, Skrundas novada vietvara ar situāciju iepazīstināja aizsardzības ministru.  Aizsardzības ministrija (AM) gatavojas pārņemt bijušo Skrundas militāro pilsētiņu,  taču arī Rudbāržu sākumskolas ēkai ir vēsturiska nozīme valsts veidošanās sākumposmā. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība) atzina, ka solīt neko nevar, bet tiks apzinātas iespējas, kā skolas ēku neatstāt tukšu.

Skola atrodas kādreizējās baronu fon Firksu dzimtas muižas telpās, kur 1919.gadā atradās pulkveža Oskara Kalpaka štābs, no kura tika plānota Latvijas atbrīvošana.

Šobrīd te vēl notiek mācības, bet jau zināms, ka mazā skolēnu skaita dēļ skola martā beigs pastāvēt un ēka paliks tukša. Tā kā ēka ir vēsturiski nozīmīga Latvijas brīvvalsts veidošanas sākumposmā, tiek meklētas dažādas iespējas, kā telpas izmantot pēc skolas slēgšanas. “Par to, ka ir jāsaglabā divu domu nav. Bet, kā to realizēt jēgpilnā veidolā, ir jautājums, par kuru droši vien konsultēsimies ar saviem speciālistiem no Kara muzeja,” saka Bergmanis.

“Zinot situāciju Latvijā, kad skolas likvidējas, iespējams, ir nepieciešamības vai vajadzības, kā ar Aizsardzības ministriju iet vienā virzienā,” norādīja Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece.

Tukšas pēc likvidēšanas palikušas arī Rudbāržu internātpamatskolas ēkas, kas atrodas pāris kilometru no šīs skolas. Arī tās tika apskatītas.

Šobrīd Aizsardzības ministrija gatavojas pārņemt Skrundas bijušo militāro pilsētiņu. Jau aptuveni gadu te regulāri notiek dažāda līmeņa militārās mācības.

“Te ir jāiegulda liels darbs. Negribu pieļaut nākotnē situāciju, ka te ir būvgruži, kad šeit atbrauc vienības. Tas viss ir jāsavāc,” stāsta Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris Andris Rieksts.

Pēc likvidēšanas tukšas šobrīd ir arī Skrundas profesionālās vidusskolas ēkas, kas ir valsts īpašumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti