Aizsardzības ministrija grib lūgt ANO Bēgļu aģentūrai pārtraukt kampaņu «Mēs darītu tāpat!»

Aizsardzības ministrija (AM) nosūtījusi Ārlietu ministrijai vēstuli ar aicinājumu lūgt ANO Bēgļu aģentūrai (UNHCR) pārtraukt kampaņas "Mēs darītu tāpat!" "nekorektos elementus" Latvijā, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Par šādu soli AM izšķīrusies, ņemot vērā to, ka kampaņa esot aizvainojoša zemessargiem un karavīriem.

AM valsts sekretārs Jānis Garisons jau iepriekš teica, ka šī ir nekorekta kampaņa, jo tā apelē nevis pie bēgļu problemātikas humānajiem aspektiem, bet gan tiešā un netiešā veidā apgalvo, ka Latvijas iedzīvotāji to vien gaida, kā aizbēgt no valsts. Tas eost aizvainojoši ne tikai Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, bet jo īpaši zemessargiem, kas savu brīvo laiku pavada mācībās, lai ar ieročiem rokās varētu aizstāvēt Latviju.

"Tieši Latvijas iedzīvotāju griba aizstāvēt savu valsti noteiks to, ka mēs nekad nenonāksim situācijās, ka Latvijas iedzīvotājiem jādodas bēgļu gaitās," uzsvēra Garisons.

Savukārt, kā aģentūrai LETA sacīja UNHCR Ziemeļeiropas reģionālā biroja vecākais stratēģiskās komunikācijas un aizstāvības lietu vadītājs Zorans Stevanovičs, aģentūra ir pamanījusi AM ierakstu sociālajā vietnē "Twitter", taču nevar to komentēt, jo tas nav oficiāls pieprasījums.

"Vai Latvijas Ārlietu ministrija ko iesāks, to es nezinu, taču ierakstu esmu pamanījis. Pirmkārt, mums ir jāredz pats lūgums, ja tādu saņemsim, bet par turpmāko jau lems aģentūra," viņš norādīja.

Stevanovičs arī skaidroja, ka minētā kampaņa Latvijā izvērsta, lai sabiedrība izprastu pašreizējo situāciju - tiem cilvēkiem, kuri bēg no kara, nepieciešama aizsardzība.

"Viņi ir tādi paši cilvēki kā mēs. Viņi glābjas no konflikta, viņi bēg, lai glābtu savas dzīvības," viņš norādīja.

Lai runātu par stereotipiem, kas Latvijas sabiedrībā ir izveidojušies par bēgļiem, veicinātu līdzjūtību un lielāku atvērtību pret bēgļiem, UNHCR pagājušajā nedēļā sāka kampaņu "Mēs darītu tāpat!".

Kampaņa Latvijā ilgs no augusta līdz decembrim, un tās laikā līdz ar video tiks izplatītas afišas, kurās ir attēloti reāli cilvēki - bēgļi un patvēruma meklētāji, kuri šobrīd ir Latvijā. Vienā teikumā viņi atklāj, kāpēc devušies bēgļu gaitās. Turpat blakus attēloti reāli Latvijas iedzīvotāji, kuri atzīst - ja nonāktu tādā situācijā, viņi darītu tāpat. Papildus tiek izplatītas infografikas, kas atklāj latviešu un sīriešu līdzību izglītībā, nodarbinātībā, bēgļu gaitās un tautas attīstībā, pirms Sīrijā sākās karš. Sīrija ir izmantota kā paraugs, jo vairāk nekā puse no pasaules bēgļiem 2015.gadā bija tieši no turienes.

UNHCR īsteno kampaņu visās Baltijas valstīs.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti