Aizsardzības ministra Pabrika vārdā no Krievijas serveriem izsūtīti viltus e-pasti

No serveriem Krievijā otrdien, 19. februārī, aizsardzības ministra Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") vārdā vairākiem adresātiem valsts iestādēs tikuši izsūtīti viltus e-pasti ar nepatiesu un kompromitējošu saturu, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Viltus e-pasti ar aizsardzības ministra Pabrika parakstu izsūtīti no Krievijā bāzētiem serveriem. Saturs veidots aizsardzības ministra vārdā, kurā viņš it kā skaidro, ka 16. februārī apmeklējis kādu bāru Vecrīgā, kurā piedalījies divdomīgās brīvā laikā aktivitātēs.

“Vēlos izteikt atzinību mūsu kiberdrošības speciālistiem no cert.lv, kuri ļoti operatīvi likvidēja viltus e-pastus un noskaidroja, ka tie sūtīti no Krievijas serveriem. Varu tikai minēt, vai šādu “uzmanību” esmu izpelnījies ar kritisku interviju Krievijas radiostacijai “Eho Moskvi” vai “pārāk aktīvu” darbu Minhenes drošības konferencē,” pieļauj aizsardzības ministrs Pabriks.

Aizsardzības ministrija skaidro, ka šis e-pasts ir uzskatāms par klasisku identitātes viltošanas operāciju ar spiegošanas elementiem, lai noskaidrotu, no kādām IP adresēm e-pasts ir apskatīts. Turklāt šis ir veids, kā iespējami plašā mērogā diskreditēt aizsardzības ministru un aizsardzības nozari kopumā ar mērķi veicināt sabiedrības neuzticību.

Ministrija aicina sabiedrību neuzticēties viltus e-pasta sūtījumiem un kritiski izvērtēt saņemto informāciju. Tāpat ministrija atgādina, ka e-pasta saturā norādītajā laikā Pabriks - no 15. līdz 17. februārim - piedalījās 55. Minhenes drošības konferencē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti