Aizsardzības dienestā iesauktajiem atlasē būs jāprot atspiesties, skriet un veikt vēdera preses vingrinājumu

Valsts aizsardzības dienestā (VAD) iesauktajiem atlases procesā būs līdzvērtīgas fiziskās sagatavotības prasības kā profesionālajā dienestā, kas nozīmē, ka rekrūšiem būs jāprot trīs vingrinājumi – atspiešanās, skrējiens un vēdera preses vingrinājums, norādīja Aizsardzības ministrijā (AM).

VAD iesauks vīriešus no 18 līdz 27 gadu vecumam. Dienestā brīvprātīgi varēs iestāties vīrieši un sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam. Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mājaslapā pieejamo informāciju, tas nozīmē, ka vīriešu dzimuma jaunieši fiziskās sagatavotības pārbaudes testos būs iekļauti V1 vecuma grupā, proti, jauniešiem būs jāprot atspiesties vismaz 33 reizes, vēdera preses vingrinājums, kā minimums, jāizpilda 43 reizes, bet 3000 metru skrējiens jāveic 14 minūtēs 29 sekundēs, lai tests skaitītos nokārtots uz apmierinoši.

Pārējie testa novērtējumi ir "labi", "ļoti labi", "teicami" un "izcili".

Lai testu nokārtotu izcili, vīriešiem būs jāprot atspiesties vismaz 63 reizes, vēdera preses vingrinājumi jāizpilda 73 reizes, bet 3000 metru skrējiens jāveic 11 minūtēs 57 sekundēs.

Attiecībā uz jaunietēm testa prasības ir zemākas. Sievietēm būs jāprot atspiesties "no sola" kā minimums 14 reizes, vēdera preses vingrinājums, kā minimums, jāizpilda 31 reizi, bet 1500 metru skrējiens jāveic astoņās minūtēs 56 sekundēs, lai tests skaitītos nokārtots uz apmierinoši.

NBS aģentūrai atzina, ka pieredze instruktoru korpusam ir milzīga, lai līdz minimumam novērstu jauniešu iespējamās krāpšanās riskus, proti, to, lai fiziski aktīvs un spēcīgs jaunietis vingrinājumus neizpildītu zemāk par apmierinoši.

AM vēl norādīja, ka VAD militārā dienesta veidos netiks uzņemti cilvēki ar hroniskām veselības problēmām, piemēram, nopietnas infekciju slimības vai ierobežota kustību mobilitāte. Šiem cilvēkiem būs iespēja pildīt civilo valsts dienestu.

KONTEKSTS:

Aizsardzības ministrija rosina no 2023. gada pakāpeniski 5 gadu laikā ieviest obligātu Valsts aizsardzības dienestu. No 2023. gada 1. janvāra pirmajā posmā dienestam varētu pieteikties brīvprātīgi. Plānots, ka pēc piecu gadu pārejas perioda dienests būs obligāts vīriešiem vecumā no 18 līdz 27 gadiem. Dienestā iecerēts iesaukt arī ārvalstīs mītošos pilsoņus, un pie atbilstoša finansējuma piešķiršanas dienests varētu būt obligāts arī sievietēm.

Ministrijas piedāvājums paredz iespēju izvēlēties vienu no četriem dienesta veidiem: valsts aizsardzības dienests, Zemessardze (līgums uz 5 gadiem, 20 dienas gadā), vada komandiera kurss augstskolā, alternatīvais dienests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti