Rīta intervija

VID pagaidu vadītāja apsvērtu piedāvājumu kļūt par dienesta ģenerāldirektori

Rīta intervija

TM padomnieks: primārās būs uzņēmēju organizāciju intereses, lai atjaunotu ticību Latvijai

Aizsardzības akadēmijā šogad mazāks studētgribētāju skaits nekā pērn

Aizsardzības akadēmijā šogad mazāks studētgribētāju skaits nekā pērn

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā šogad saņemtas 357 pieteikuma anketas studijām augstākās izglītības iestādē, un tas ir mazāk par pērn saņemtajām 397 anketām, to intervijā Latvijas Radio atzina akadēmijas rektors Georgs Kerlins.

Viņš norādīja, ka pašlaik vēl turpinās šogad saņemto anketu atlase, taču saskaņā ar prognozi šogad studijām akadēmijā varētu uzņemt 100-120 jauniešu. Valsts finansējums paredzēts 120 studentu uzņemšanai.

Kerlins atzīmēja, ka pērn studijām augstskolā uzņemti atļautie 120 cilvēki. Divas trešdaļas no studētgribētājiem "atbirst" tāpēc, ka Nacionālās aizsardzības akadēmijai ir augstākas prasības pret studentiem nekā citām augstskolām – karavīra profesija prasa ne tikai labas zināšanas, bet arī labu veselību un psiholoģisko noturību.

Tāpat daļa studētgribētāju pārdomā vēl pirms studiju sākuma, jo saprot, ka militārā dzīve nav domāta viņiem, un viņi nav droši par savu fizisko izturību.

Daļa studentu pārtrauc studijas arī studiju laikā, bet šādu kadetu skaits nav liels, piebilda Kerlins. "No tiem, kas uzsāk studijas akadēmijā, atbirums strauji samazinās. (..) Atkarībā no gada, 3-5 jaunie studējošie dažādu iemeslu dēļ partrauc studijas. Bet summējot lielākais atbirums ir sākumā, kas ir loģiski, jo daudzi cilvēki nav saskārušies ar militāro dzīvi. Viņi to izmēģina un varbūt secina, ka tā nav priekš viņiem," teica akadēmijas rektors.

Kerlins atzina, ka akadēmija ik gadu aptaujā savus kadetus, kas izturējuši atlasi un uzsāk mācības akadēmijā. Jautāti, kādēļ viņi izvēlas studijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kadeti lielākoties norādījuši trīs iemeslus – patriotisma jūtas, interesanta un izaicinājumu pilna profesija, materiālais un sociālais nodrošinājums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti