Dienas ziņas

ASV apstiprina ekonomikas stimulēšanas plānu

Dienas ziņas

Latvija atbalsta "Brexit" vienošanos

Aizsalušās ūdenstilpes izmanto zemledus makšķernieki

Aizsalušās ūdenstilpes steidz izmantot zemledus makšķernieki 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka decembrī Latvijas ūdeņos noslīkuši 11 cilvēki, kas ir divreiz vairāk nekā pagājušajā gadā. Lai arī ūdenstilpes klāj ledus, svārstīgās temperatūras dēļ tas ir trausls un nevienmērīgs. Neskatoties uz brīdinājumiem, zemledus makšķernieki steidz izmantot iespēju un dodas uz šķietami drošu ledu, lai iegūtu ziemas lomu.

Rēzeknes novada Micānu ezers ir viens no iecienītākajiem vietējo makšķernieku vidū. Lai arī šajā mēnesī Latgalē gaisa temperatūra nenoslīdēja zemāk par mīnus 10 grādiem, ezerā ir izveidojusies ledus kārta, ko steidz izmantot zemledus copes cienītāji. Aptaujātie makšķernieki uzsvēra, ka ledus ir 10 centimetru biezs, tāpēc kāpt uz tā ir pietiekami droši.

"Vajag zināt, kur var kāpt, kur nevar kāpt. Es nekad neriskēju, es eju tikai tad, kad ir droši," pastāstīja zemledus makšķernieks Jānis. Viņš drošumu mērot pēc ledus biezuma, kuru var noteikt, kad ir izurbts caurums ledū.

"Manuprāt, nekādas bīstamības nav. Protams, nevajag būt pārgalvīgiem, iet uz ezera vidus, tur plānāks ledus būs. Tie, kas pastāvīgi braukā, zina, kur tās bīstamākās vietas ir," papildināja makšķernieks Ernests.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta decembra statistika par noslīkušajiem Latvijas ūdeņos ir bēdīga – kopumā 11 bojāgājušie. Latgalē noslīka trīs cilvēki un divus izdevās glābt.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad no Latvijas ūdeņiem tika izvilkti pieci noslīkušie, šogad to skaits ir divkāršojies. Viena no problēmām, ar ko sastopas glābēji, saistīta ar to, ka paiet daudz laika, kamēr glābšanas dienests saņem informāciju par ledū ielūzušu cilvēku. Savukārt, ja cilvēks ievilkts zem ledus, meklēšanai jāpiesaista ūdenslīdēji, kas Latgales reģionā brigādē ir tikai Rēzeknes daļā.

"Protams, ūdenslīdēju darbs ir apgrūtināts, jo to mēs varam veikt tikai gaišajā dienas laikā, tādējādi,  ja cilvēks tiek meklēts zem ūdens, šie darbi var ievilkties vairākās dienas," norādīja VUGD Latgales reģionālās brigādes Ludzas daļas Kārsavas posteņa komandieris Artūrs Puncuļs.

Pamatojoties uz Zemes pārvaldības likumu, pašvaldībām ir tiesības noteikt aizliegumu atrasties uz to teritorijā esošo iekšzemes ūdeņu ledus. Šādos gadījumos Administratīvo sodu likums nosaka naudas sodu līdz 100 eiro. Latgalē šāds aizliegums darbojas Daugavpils pilsētas pašvaldības teritorijas ūdenstilpēs. Lai arī tas stājies spēkā jau decembra vidū, pilsētas pašvaldības policija jau izteikusi 140 mutvārdu aizrādījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti