Dienas ziņas

Sv. Jāņa baznīcas ugunsgrēks – šoks, kas saliedējis draudzi

Dienas ziņas

Mudina sievietes iesaistīties tehnoloģiju jomā

Diena pēc bruņotā uzbrukuma Lejasraķos

Aizputes policija par šaušanu: Rīkoties vajadzēja uzreiz, bet Valsts policija ieradās tikai pēc stundas

Svētdien, 30.septembrī, notikusī apšaude Aizputes novada Lažas pagasta Lejasraķos pie svara korekcijas centra „Vitality Academy” nav ietekmējusi tā ikdienas darbu. Taču satraukti par notikušo ir centra darbinieki un tuvākie kaimiņi. Savukārt pašvaldības policijā norāda, ka Valsts policija notikuma vietā ieradās vien stundu, pusotru pēc notikušā.

Lažas pagasta „Lejasraķi” atrodas pašā Aizputes pievārtē, Kalvenes šosejas malā. Turpat arī iebrauktuve un vārti uz pārdesmit metru attālo "Vitality Academy". Pašlaik teritoriju, kur notikusi apšaude, apsargā policija.

Darbiniekiem, kas dodas uz svara korekcijas centru, tiek pārbaudīti personību apliecinoši dokumenti. Viņi ir nerunīgi un acīmredzami satraukti par notikušo.

Svara korekcijas centra „Vitality Academy” iekārtotā teritorija ir 180 hektāru plaša, apjozta ar žogiem. Tuvākie kaimiņi – divi autoservisi, kur nu apspriež notikušo un skata sociālā tīkla vietnē “Facebook” izliktās aculiecinieku fotogrāfijas.

Autoservisa īpašnieks Edvīns Cinkus zina stāstīt, ka svara korekcijas centrs ir mierīgi kaimiņi: “Ļoti. (..) Tikai tad, ja kādi svētki, tad mūzika skan. Uz jauno gadu uzšauj raķetes, tikpat daudz, cik Aizputē. Pirms gada vai vairāk pirts nodega. Tā kā šad tad kaut kas notiek, bet tāds notikums nebija bijis.”

Arī otrā autoservisā, kas atrodas pretim „Vitality Academy” iebrauktuvei, vīri pārrunā notikušo incidentu. Lielākā daļa par brīvdienās notikušo gan uzzinājusi no medijiem.

“Šādiem gadījumiem man pat nav komentāru. Tās ir tik smagas, fundamentālas lietas,” saka autoservisa īpašnieks Mārtiņš Drulle.

“Tā kā krievu mūsdienu filmās, kas Aizputei neraksturīgi. Bija klusa vieta, bet teritorija tik noslēgta. Bijis es tur neesmu, bet tādi nostāsti klīst, kādas naudas grozījās, grūti pateikt. Nu, patīkami nav,” saka autoservisa darbinieks Normunds Šteinbergs.

“Braucu garām ar vieglo automašīnu un redzēju, ka tur gulēja cilvēks pie vārtiem un viens sēdēja blakus. Nepiegriezu vērību, maz kas – varbūt slikti palicis. Neienāca prātā, ka šaušana varētu būt bijusi,” stāsta autobusa šoferis Aivars. Viņš arī atminas, ka blakus atradās melns džips.

Aizputes novada pašvaldības policijas darbinieki bijuši pirmie, kas ieradušies notikuma vietā uzreiz pēc informācijas par bruņotu uzbrukumu saņemšanas no kolēģiem Liepājā.

“Skats tāds – pie barjerām stāvēja mašīna, kura bija sašauta un kurā iekšā bija cilvēki. Īstenībā pirmais, kas izsauca policiju un ātro palīdzību, bija pats šoferītis. Viņš savainots aizrāpojis atpakaļ uz ēku, no kurienes zvanījis. Viņš bija pirmais, kurš deva informāciju,” stāsta Aizputes novada pašvaldības policijas priekšniece Ailona Dārzniece.

Viņasprāt, daudz operatīvāks darbs būtu bijis, ja Valsts policijas Aizputes iecirknis strādātu arī brīvdienās:

“Kamēr atbrauca pēc stundas, pusotras, kad slēdza ceļus, viss jau bija aizgājis. Uzreiz vajadzēja rīkoties, bet tie ir attālumi – Liepāja, tāpat arī Rīga.”

Par notikušo bruņoto uzbrukumu ir uzsākts kriminālprocess, savukārt svara korekcijas centrā darbs turpinās ierastajā režīmā.

KONTEKSTS: 

Svētdien, 30.septembrī, Aizputes novada Lažas pagastā svara korekcijas centra "Vitality Academy" teritorijā tika sašauti trīs cilvēki, kuri atradās automašīnā. Policija to izmeklē kā slepkavības mēģinājumu.

Cietušie nogādāti slimnīcā, un viņu veselības stāvoklis ir smags, bet stabils. Policija atklāja, ka sašautie nav Latvijas valstspiederīgie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti