Dienas ziņas

Palielinās Aiviekstes HES jaudu

Dienas ziņas

Rēzeknē sabiedriskais transports kursē bez izmaiņām

Grūtības ar attālinātajām mācībām profesiju apguvē

Aizputes novada Cīravas tehnikumā - grūtības ar attālinātajām mācībām profesiju apguvē 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

“Diemžēl mācību kvalitāte cieš,” atzīst Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības skolotāji. Attālinātās mācības profesionālās izglītības iestādēs notiek jau trešo nedēļu. Pašlaik skolā no piecām profesionālās izglītības programmām praktiskie darbi tiek organizēti tikai divās. 

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālajā struktūrvienībā valda nosacīts klusums. Teju visos kabinetos strādā dažādu specialitāšu skolotāji, gatavojot un sūtot uzdevumus saviem audzēkņiem. Darbs ir sarežģīts, atzīst skolotāji, jo daļai jauniešu nemaz neesot datoru, tad nākoties izlīdzēties ar telefoniem vai planšetēm. Tāpat laukos esot problēmas ar interneta nodrošinājumu, protams, audzēkņiem trūkstot arī praktisko iemaņu.

"Šis ir tas brīdis, kad mēs reāli redzam, ko bērni var izdarīt un ko viņi nevar izdarīt. Tehnisko līdzekļu trūkst, un tiem, kam ir nodrošinājums, tas ir tāds, kāds ir," norādīja informātikas skolotāja Ligita Norenberga.

Vienkāršāk esot ar vispārizglītojošo priekšmetu apguvi, nekādu sarežģījumu neesot arī klientu apkalpošanas speciālistu izglītošanā, kam darbs pie datora esot ierasts. Praktiskās apmācības pašlaik nenotiek ne lauksaimniecības specialitāte, ne arī auto mehāniķiem, vien teorētisko zinību apguve attālināti.

"Ir diezgan pašvaki. Diezgan grūti ir tas, ka lasīt viņiem nepatīk, jo klausīties, ko stundā stāsta, tā ir cita lieta, bet pašiem meklēt informāciju, tas ir diezgan sarežģīti," stāstīja speciālo priekšmetu skolotājs Guntis Daubars.

"Galdniekiem arī šobrīd ir apstājusies apmācība. Mēs nevaram apmācīt galdniekus neklātienē, jo darba galdi ir šeit darbnīcā. Un tāpēc šis process nav tik veiksmīgs," uzsvēra Cīravas teritoriālās struktūrvienības vadītāja Līga Grīnvalde.

Vislielākais praktisko stundu skaits paredzēts pavāriem un pavāru palīgiem, ko apgūst arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, no kuriem lielākajai daļai neesot problēmas ar darbu attālināti. Praktiskā darbošanās notiekot virtuālajā vidē, ņemot vērā katra iespējas. Ja mājās ir nepieciešamie produkti, tad arī gatavo uzdoto ēdienu, bet, ja nav, tad iztiek ar attiecīgu vizuālo materiālu meklēšanu internetā.

"Viņiem jāsameklē fotogrāfijas, video, jāatsūta atpakaļ un jāparāda, ka viņi ir meklējuši, skatījušies un atraduši," pastāstīja ēdienu gatavošanas skolotāja Solvita Bumbiere.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālajā struktūrvienībā ir piecas profesionālās izglītības programmas, kuras apgūst 180 audzēkņi no visiem Lejaskurzemes novadiem, tajā skaitā arī 35 cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti