Dienas ziņas

Pārapbedī Krievijas impērijas armijas karavīrus

Dienas ziņas

Līgatnē darbu sāk Jauno līderu vidusskola

Pilnveido sociālās rehabilitācijas iespējas Aizputē

Aizputes bērniem vairs nebūs jābrauc uz Liepāju vai Kuldīgu pēc sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem

Turpmāk Aizputes novada bērniem ar dažādiem funkcionāliem un garīgās attīstības traucējumiem vairs nebūs jāmēro ceļš uz Liepāju vai Kuldīgu, lai saņemtu kvalitatīvus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Aizputes daudzfunkcionālajā pakalpojumu centrā izveidotas telpas fizioterapijai, logopēdijai, mūzikas terapijai, kā arī speciāli ierīkota relaksācijas telpa bērniem un vecākiem.    

Mūzikas terapijas nodarbības bērniem ar īpašām vajadzībām Normunds Kārkliņš Aizputē vada jau piekto gadu. Līdz šim mūzikas instrumentu izvēle bijusi neliela - zvaniņi un kāds pūšamais instruments.

Šobrīd kabinetā ir koka un metāla bungas, gongi un kongas, kā arī digitālās klavieres ar īpašiem, pieskārienu jūtīgiem taustiņiem, kas būtiski ritma un skaņas nianšu apguvē. Katram pašam pēc sava noskaņojuma esot iespēja izvēlēties mūzikas instrumentu, ar ko izteikt savas sajūtas un emocijas.

“Ar mūziku ļoti labi var attīstīt komunikāciju ar bērnu, kuram ir grūtības sazināties ar apkārtni. Viņš atpazīst emocijas, pēc tam viņš mācās muzicējot jau radīt pats,” stāstīja Normunds Kārkliņš.

Pavisam neierastas un vēl nebijušas sajūtas turpmāk gan bērni, gan arī viņu vecāki varēs izbaudīt no jauna izveidotajā sensorajā telpā. Ar gaismas, mūzikas palīdzību te radīta nomierinoša gaisotne gan prāta, gan muskuļu atslābināšanai.

“Šī ir ūdens gulta, kura ir ķermenim patīkamā temperatūrā. Apakšā ūdens gulta viļņojas, bet no augšas smaga sega kā muskuļu atbrīvotājs,”  par jaunumu stāstīja Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra vadītāja Inga Zērande.

Nedēļas nogalē savus klientus jaunajā slinga terapijas telpā pieņems fizioterapeits.

Tas bijis sen lolots sapnis, jo ļauj saņemt pilnīgu rehabilitācijas kursu bērniem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem.

Atzinīgi jaunās iespējas vērtē Emīla mamma Inita Berga, jo beidzot viss nepieciešamais vienuviet.

“Pie mūzikas terapeita arī ir bijis, pie fizioterapeita arī. Ļoti labi, ka viss uz vietas, ka nav jāiet nekur citur,” atzina Inita Berga.

“Šajā ēkā ir salikts pietiekoši daudz iespēju. Mums jāskatās, kā varam vēl  paplašināties uz citām telpām,”  sacīja Aizputes novada Attīstības nodaļas projektu vadītāja Kristīne Jasaite.

Materiāltehniskā nodrošinājuma iegāde un četru telpu iekārtošana sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai Aizputē izmaksājusi nedaudz vairāk par 30 000 eiro, no tiem 85% ir Eiropas fondu finansējums. Šobrīd sociālās rehabilitācijas pakalpojumus saņem 30 Aizputes novada bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt