Dienas ziņas

Negodprātīgos VID darbiniekus atlaidīs

Dienas ziņas

NVD nevienojas ar reģionālajām slimnīcām

Skolēni vēlas iegūt velosipēdista tiesības

Aizputē skolēniem liela interese par velosipēdista tiesībām

Kopš pērnā gada iegūt velosipēdista apliecību ir iespēja bērniem jau no 10 gadu vecuma, nokārtojot teorijas pārbaudi, un vēlme iegūt kāroto apliecību gan pilsētās, gan laukos nav mazinājusies, liecina Ceļu satiksmes direkcijas izbraukuma eksāmens Aizputē.   

Kārtot teorētisko eksāmenu, lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību, Aizputes vidusskolā ieradusies visa 4.klase no Dzērves pamatskolas. Skolas direktors stāsta, ka skolēnus šim pārbaudījumam sagatavo klases audzinātāja, veltot laiku tam audzināšanas stundās, gan arī kolektīvi apmeklējot speciālista konsultācijas Aizputes novada skolēnu jaunrades centrā. Skolā velosipēdi esot praktiski visiem, tāpēc arī tiesībām jābūt kabatā.

“Mūsu skola atrodas trīs kilometru attālumā no Cīravas centra. Šajā laika posmā no pavasara līdz rudenim lielākā daļa skolēnu brauc ar velosipēdiem uz skolu,” stāsta Dzērves pamatskolas direktors Mairolds Blūms.

Dzērves pamatskolas 4.klases skolniece Sannija Leibus atzīst, ka eksāmenam īpaši ilgi nemācījās, bet mācījās kārtīgi, lai zinātu.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste atzīst, ka līdz ar velo infrastruktūras attīstību gan pilsētās, gan laukos acīmredzami pieaudzis riteņbraucēju skaits, kas bieži vien nezin vai ignorē ceļu satiksmes noteikumus.  Statistika liecina, ka vidēji nedaudz vairāk par pusi no velosipēda vadītāja apliecības tīkotājiem spēj atbildēt pareizi uz visiem 10 testa jautājumiem.

 “Jāatbild vismaz uz 8 jautājumiem pareizi, bet ja kaut vienā jautājumā bijusi kļūda par priekšrocību jeb kā izbraukt krustojumu, tad dzīvē, velosipēda vadītājam pieļaujot šādā situācijā kļūdu, tā ir dzīvības cena,” saka Jekste

Jauno satiksmes dalībnieku pulciņa vadītājs Jānis Šalms atzīst, ka jauniešiem “nav pacietības, to uzskata gandrīz par nevajadzīgu lietu, domā, ka jau prot braukt, kāpēc  jāmācās noteikumi”.

Velosipēda vadītāja apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes drošības testu. Speciālisti uzskata, ka, sākoties sezonai, vecākiem būtu jāpārliecinās, vai mazais velobraucējs zina noteikumus, pirms izbraucis no māju pagalma un kļūst par ceļu satiksmes dalībnieku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti