Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Diriģentam Jānim Dūmiņam velta «»Dziesmu ziedus«»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Slēdz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu Aizputē

Aizputē nākas slēgt steidzamās medicīniskās palīdzības punktu

Lai nodrošinātu medicīnas pakalpojumu pieejamību, Aizputē pirms sešiem gadiem atklāta Kuldīgas slimnīcas filiāle. Tajā darbojas Aprūpes nodaļa un līdz šim arī steidzamās medicīniskās palīdzības punkts. Tajā visu diennakti iedzīvotājiem pirmo palīdzību nodrošināja ārstu palīgi, bet no pirmdienas, 1 .aprīļa, tas jādara ārstiem. Taču atrast nepieciešamo dežūrārstu skaitu nav bijis pa spēkam ne Kuldīgas slimnīcai, ne Aizputes pašvaldībai. No pirmdienas steidzamās medicīniskās palīdzības punkts Aizputē ir slēgts.

Steidzamās medicīniskās palīdzības punktā Aizputē pirmdien tiek vāktas mantas, lai tās sūtītu uz Kuldīgas slimnīcu. Tā ir bezspēcības sajūta un arī dusmas par notiekošo medicīnas jomā, atzīst steidzamās medicīniskās palīdzības punkta vadītāja Dace Vīdnere. Diennakts dežūras šeit nodrošinājuši astoņi ārstu palīgi, sniedzot medicīnisko palīdzību vidēji ap 70 iedzīvotājiem mēnesī. Taču turpmāk saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem šeit obligāti visu diennakti būtu jādežūrē arī ārstam.

"Ja tas punkts 24 stundas darbojas, vajadzēja 4,5 slodzēm ārstus. Ja uz slodzi strādā, tad četrus ārstus un vēl kādu klāt," stāstīja steidzamās medicīniskās palīdzības punkta vadītāja Vīdnere.

SIA "Kuldīgas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds lēsa: "Priekš iedzīvotājiem tas ir ļoti liels zaudējums, bet mēs arī nevaram neko darīt – nav ārstu, ko tur ielikt un nevaram neievērot noteikumus."

Uzzinot par gaidāmajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, gan Kuldīgas slimnīca, gan Aizputes novada pašvaldība lūgusi Veselības ministriju vai nu saglabāt esošos nosacījumus vai arī pagarināt to ieviešanas termiņus, lai meklētu nepieciešamos dežūrārstus. Kā stāsta pašvaldībā, tad speciālisti meklēti gan tuvējā apkārtnē, gan arī Kuldīgā un Saldū.

"Sākumā solīja padomāt, bet tā kā viņiem ļoti liela noslodze pamatdarbā, tad šeit papildus dežūrēt atteicās," atzina Aizputes novada domes izpilddirektore Astrīda Eņģele.

2018. gadā Aizputes steidzamās medicīniskās palīdzības punktā ar traumām vai citām saslimšanām vērsušies vairāk nekā 900 iedzīvotāju. Par to, ka tautā sauktais traumpunkts turpmāk būs slēgts, aizputnieki ir neizpratnē.

"Kas te nav aizvērts? Atvērts jau nav nekas, tikai aizvērts. Liekas, ka viss – jauniem liek kāju priekšā, te vairs jaunie nedzīvos," vērtēja  aizputnieks Visvaris Lūsēns.

"Mums jau šobrīd valstī medicīna diezgan kritiskā stāvoklī un, ja vēl to pašu iznīcina, slēdz ciet, tā tiešām ir liela katastrofa," uzskata Aizputes diabēta biedrības vadītājs Ulvis Bensons.

Aizputē Kuldīgas slimnīca pastāv sešus gadus, tā atrodas par Eiropas fondu līdzekļiem renovētā mājā Pils ielā 3. Šobrīd te darbojas arī Aprūpes nodaļa, kuras pastāvēšana esot apdraudēta, jo tiekot izvirzīti jauni noteikumi.

"Tas ir apzināti no ministrijas puses vērsts pret šīm mazajām ārstniecības iestādēm, kā es viņas saucu, lai tās likvidētu," uzskata SIA “Kuldīgas slimnīca” valdes priekšsēdētājs Rozenfelds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt