Dienas ziņas

Samazina pirmās instances tiesu skaitu

Dienas ziņas

Aktualizē āra nodarbību nozīmi skolā

VUGD: kāpt uz ledus ir bīstami!

Aizliegumi un noslīkušo statistika copmaņus aizvien neattur

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Mainīgajos laika apstākļos un īpaši atkusnī glābēji vēlreiz un vēlreiz aicina nekāpt uz ledus. Lielākajās pilsētās par bīstamību brīdina arī informatīvas zīmes. Tomēr daudzi zemledus makšķernieki joprojām uzskata, ka noslīkušo statistiku papildina tikai neprašas, bet ar viņiem tā nenotiks.

Glābšanas dienesta statistika liecina, ka pagājušajā ziemā noslīkuši divdesmit cilvēki, bet šogad – jau divi.      

Gaisa temperatūra ceturtdienas rītā jau krietni pakāpusies virs nulles grādu atzīmes, un smidzināja sīks lietutiņš. Tomēr tas nespēja aizkavēt zemledus makšķerniekus doties pēc loma. Uz Svētes upes satiktie vīri stāstīja, ka noķertās mazās zivtiņas pēc tam tikšot izmantotas kā ēsma vērtīgāku zivju ķeršanai.

Skaudrā statistika, kas liecina, ka pagājušajā ziemā noslīkuši 20 cilvēki, viņus nebaidot. Viņuprāt, to vairojot amatieri.

Zemledus makšķernieks no Jelgavas novada Gunārs stāstīja, ka pirms iešanas uz ledus tas jāpārbauda, jo tagad atkusnis.

Aizliegumus kāpt uz ledus pie Svētes viņš nav manījis, bet, ja tādi arī būtu, viņu tas neatturētu, jo “copmanis jau ir tāds cilvēks - viņš neskatās uz to ledu, viņš skatās tikai uz to copīti”.

Gunārs stāstīja, ka sezonu atklājis jau aptuveni 8. janvāri un arī pie šādiem laika apstākļiem vēl makšķerēšanas piederumus malā nelikšot.

Arī Jelgavā pie Lielupes, kur jau otro ziemu par bīstamību atrasties uz ledus vēsta informatīvās brīdinājuma zīmes, vairāki desmiti vīru kādu vimbu vai līdaku ir gatavi iemainīt pret pašu drošību.

“Taisos iet pasēdēt, cilvēki taču sēž. Ledus ir biezs, kādi 20 centimetri būs. Vēl nedēļu stāvēs, nekur ledus nepaliks,” sprieda jelgavnieks Pjotrs.

Meteoroloģijas centra hidroloģe Līga Klints gan stāstīja, ka ledus biezuma mērījums Lielupē divās vietās veikts 20., 21. janvārī, kad pie Kalnciema tas bijis 15 centimetrus biezs, bet pie Staļģenes – 12 centimetrus, bet tagad uz šiem rādījumiem vairs paļauties nevarot.

“Arī mēs savās kamerās redzam, ka sniegs uz ledus jau kūst. Arī ledus paliek tumšāks un sāk mainīt savu struktūru,” norādīja Līga Klints.

Arī glābēji vēlreiz un vēlreiz atgādina, ka atrasties uz ledus nav droši nevienā ūdenstilpē, bet, jo īpaši uz upes.

“Ledus ir ļoti nedrošs, ar izskalojumiem. Ledus biezums arī ir ļoti nepietiekams, un tādēļ, ka temperatūra ir lielos plusos, kāpt uz Lielupes ledus ir ļoti liels pārbaudījums,” brīdināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Dainis  Bērziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti