«Aizliegtais paņēmiens» pēta: Vai saslēdzējs pasargā velosipēdus no nozagšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Velozādzību skaita pieaugšanā vainojama ne vien zagļu izveicība, bet arī pašu cilvēku nolaidība, neapdomība un skopums – bieži vien velosipēdu īpašnieki, pat iegādājoties dārgus braucamos, izvēlas vislētākās un neuzticamākās drošības atslēgas, Latvijas Televīzijas raidījumam “Aizliegtais paņēmiens” pauda  veloveikala īpašnieks Andrejs Uzulēns.

“Viņi uzskata, ka šāds te saslēdzējs, kurš maksā sešus vai septiņus eiro, ir labu labais - izskatās pietiekami resns, bet finālā... Mans draugs tieši tādu nopirka; es viņam stāstīju, ka tādu nevajag pirkt! Zaglim tas bija tieši četru sekunžu jautājums  - blakus video kamerām esošam velosipēdam pārkniebt saslēdzēju un aizbraukt,” sacīja Uzulēns.

Lētākie velosipēdu saslēgi šobrīd maksā aptuveni sešus eiro, bet dārgākie - līdz pat 100 eiro, taču, domājot par sava braucamrīka drošību, izvēli labāk sākt ar saslēgiem no vidējās cenu kategorijas, klāstīja Uzulēns.

Tomēr, kā noskaidroja “Aizliegtā paņēmiena” komanda, ar labu saslēdzēju vien nepietiek.

Par to pārliecinājās arī Madara un viņas draugs, kuriem pirms mēneša pie tirdzniecības centra “Riga Plaza” vienlaicīgi nozaga divus velosipēdus, kuru kopējā vērtība bijusi ap 900 eiro.

“Abi bija saslēgti kopā ar vienu slēdzeni, kas maksāja apmēram 50 eiro. Veikalā mums garantēja, ka gaišā dienas laikā šos riteņus neaizdzīs projām, bet diemžēl aizdzina. Lai arī veikala apkārtni novēro kameras, uz velonovietni to skats, izrādās, nav bijis pavērsts, kas zagļus arī iedrošinājis, bet policija dod mazas cerības, ka velosipēdus atradīs,” stāstīja Madara, apgalvojot, ka jaunos un nu jau arī apdrošinātos velosipēdos vairs neatstās bez uzraudzības pat saslēgtus.

“Aizliegtais paņēmiens” tāpat uzzināja, ka knaibles, ar kurām velozagļi pārkniebj atslēgu troses nav ekskluzīvs darba piederums - tirgū “Latgalīte” tādas var nopirkt par sešiem eiro.

Nereti netiekot galā ar velosipēda atslēgu, zagļi atvieno velosipēda priekšējo riteni, kas ir pieslēgts, bet visu pārējo paņem. Braukt ar tādu velosipēdu nav iespējams, bet nodot detaļās gan var.

Lai tā nenotiktu, braucējiem pie velonovietnes jāpieslēdz ne tikai ritenis, bet arī velosipēda rāmis, bet veikaliem un citām iestādēm vēlams izvēlēties tādas velonovietnes, kur tas būtu iespējams.

Lai pārbaudītu velonovietņu iespējas, raidījuma komanda nolēma apsekot vairākas vietas Rīgā.

Dažās aplūkotajās Krasta ielas tirdzniecības vietās velonovietnes nav vispār, bet pie uzņēmuma “Lido” un veikala “Sky” tās ir velobraucējiem nedrošas.

Vienīgā vieta, kur Krasta ielā velosipēdu var pieslēgt, kā to iesaka darīt drošības eksperti, ir lielveikals “Mols”. Arī velonovietnē blakus lielveikalam “Maxima” pie Mūkusalas apļa pieslēgt iespējams tikai pirmo velosipēda riteni.

Pērn Rīgas reģionā tika nozagti gandrīz divi tūkstoši velosipēdi, kas ir apmēram par ceturto daļu vairāk nekā pirms gada. Šī gada piecos mēnešos nozagti jau apmēram 400 velosipēdi.

Kopumā velosipēdus zog divas reizes biežāk nekā automašīnas un atrod aptuveni trīs reizes retāk. Ja no nozagtajām automašīnām policija atgūst apmēram pusi, tad velosipēdu gadījumā atrast policijai izdodas tikai katru septīto vai astoto velosipēdu. 

LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” operāciju “Velozagļi” par to, cik droši Rīgā ir atstāt nepieskatītu savu velosipēdu, kur nonāk zagtie divriteņi, kā arī ekskluzīvu interviju ar rūdītu velozagli skatieties pirmdien vakarā plkst. 19.30  Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā un interneta tiešraidē www.lsm.ltv.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti