Panorāma

AS «KVV metalurgs» gaidāma strādnieku atlaišana

Panorāma

Atklāta programma ekonomikas izglītībai

Iebilst pret ieceri būvēt koksnes žāvēšanas kalti

Aizkraukliešu protestu dēļ koksnes žāvēšanas kaltes varētu būvēt citā vietā

Aizkrauklieši, kuri dzīvo rūpnieciskās zonas tiešā tuvumā, nav apmierināti ar uzņēmuma „Sindas kaltes” ieceri netālu no esošās katlumājas būvēt koksnes žāvēšanas kaltes, un tāpēc pašlaik pašvaldība un uzņēmums meklē iespējas kaltes iekārtot citur.

Aizkrauklē vēsturiski izveidojies tā, ka cieši blakus rūpnieciskajai zonai uzceltas vairākas dzīvojamās mājas, un tas iedzīvotājiem jau rada neērtības gan trokšņa, gan izmešu radītā gaisa piesārņojuma dēļ.    

Aizkrauklē, Mednieku ielā 1, uzņēmums SIA “Sindas kaltes” ir iegādājies zemesgabalu, uz kura plānots uzstādīt divas konteinera tipa koksnes žāvēšanas kaltes. Pagājušajā gadā uzņēmums vērsās Aizkraukles novada pašvaldības būvvaldē ar iesniegumu par būvniecības ieceri, bet, ņemot vērā iedzīvotāju protestus, būvvalde decembrī nolēma uzsākt publisko apspriešanu.

Rezultāti liecina, ka aptuveni 75% aptaujas dalībnieku ir pret ieceri būvēt koksnes žāvēšanas kaltes tiešā dzīvojamo māju tuvumā, jo iedzīvotājiem ir negatīva pieredze ar jau esošo šķeldas katlu māju.

“Ne logu, neko nevar attaisīt vaļā. Smird kā velns. Ar ko viņi tur kurina? Citreiz nekā nav, citreiz melni dūmi nāk. Ja te tagad sāks strādāt “sušilka”, kā krieviski saka, tad nāks tā smirdoņa arī ārā,” sprieda Valdis Ļiseckis, kurš dzīvo rūpnieciskās zonas tuvumā.

“Dikti jau negribas. Būs tomēr smakas un putekļi, smagā tehnika braukās,” piebilst Spodra Samoilova, kura dzīvo rūpnieciskās zonas tuvumā.

Pēc SIA “Sindas kaltes” pasūtījuma veiktajā trokšņu ietekmes un smaku atbilstības novērtējumā secināts, ka robežlielumu pārsniegumi kaltes darbības laikā nav sagaidāmi.

Tomēr, ņemot vērā iedzīvotāju protestus, radusies ideja kaltes būvēt kādreizējās Aizkraukles sākumskolas sporta laukumā. Paredzēts, ka drīzumā skolēni tiks pārcelti uz jaunām telpām, līdz ar to sporta laukums vairs nebūs nepieciešams.

“Tādu vietu mēs arī atradām, kura ir pietiekami netālu no šejienes, lai neradītu projekta realizētājiem būtiskas neērtības un papildu izmaksas, izvietojot objektu mūsu piedāvātajā vietā,” stāstīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs.

SIA “Sindas kaltes” uzsver, ka uzņēmums ir ieinteresēts mainīt iecerētā objekta atrašanās vietu un šajā jomā notiek pozitīva sadarbība ar pašvaldību.

“Šī iniciatīva par zemes gabala maiņu nāca nevis no pašvaldības, bet nāca no mums. Jautājums šobrīd ir, vai tas ir tehniski iespējams. Protams, ka tas mums ir dārgāk, bet mēs esam gatavi uz šādām izmaksām pie nosacījuma, ka teritoriju maiņa ir iespējama,” skaidroja SIA “Sindas kaltes” projektu vadītājs Edmunds Bērziņš.

Aizkraukles novada pašvaldība un SIA “Sindas kaltes” vēl risina jautājumu par zemesgabalu maiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti